Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában állandóan szelelek,...

Mostanában állandóan szelelek, puffadok, hasmenésem van, lehet hogy valamilyen étel intoleranciám lett?

Figyelt kérdés
Lehet hogy laktózérzékeny lettem vagy ilyesmi?
nov. 23. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi sem elképzelhetetlen, de a belgazok fokozott termelésének és a puffanás okai között a leggyakoribbak a hüvelyes ételek fogyasztása, a levegőnyelés, a belmozagasok zavara (vese- és szénhidrát anyagcsere gondok pl.), acarbose tartalmú szerek használata, epeürítés zavarai, és az is lehet, hogy dysbacteriosis áll fenn, ami a belekben levő normál baktérium összetétel felborulása pl. antibiotikum szedése után.
nov. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Naja, SIBO vagyis dysbacteriosis az ok sokszor. Kilégzési teszt segíthet az okot kideríteni. Előbb laktúlozzal kéne csináltatni, hogy sibo-e, ha az negatív akkor laktózzal, fruktózzal esetleg.
nov. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es ilyet hol lehet kérni? Elvileg minden alapélelmiszerre intoleráns vagyok, az endokrinológus most küldött IR kivizsgálásra, de szerinte semmit Se ér az IgG. Orvosok ezt nem fogadják el diagnosztikának. Gasztrora küldött tovább, oda még nem kértem időpontot. Ott kell nézetni a SIBOt is?
nov. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!