Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik ezek a gyulladt pattanások...

Mik ezek a gyulladt pattanások a semmiből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Remélem valaki tud segíteni itt vagy van tapasztalat hasonlóval.

23 vagyok, a bőröm már aránylag jól néz ki (értsd: nem pattanásos átlagban), viszont mégis egyszer-egyszer előtörnek ilyen hólyagszerű, gyulladt pattanások, amelyek csak a bőröm alatt vannak, de nem fakadnak ki egyáltalán. Van, amelyik el sem múlik.

Mielőtt elküldene bárki orvoshoz jelentem, már voltam, nem is egynél, allergia teszttől, hormonvizsgálatokon át mindent megnéztek, mégsem találnak úgy igazán semmit, egyszerűen annyi, hogy a bőröm ultra érzékeny (ez egy diagnózis a bőrgyógyásztól). Viszont kezelést még egy sem adott... csak krémeket, jó drágán, amelyek hosszútávon némileg használnak, de miután 'megszokja' a bőröm már nem.

Szeretnék tanácsot, milyen termékek hatásosak úgy igazán? Vagy esetleg gyógyszeres kezelést kéne kérjek én?



nov. 29. 11:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
A nemi gondozót is látogasd meg.
nov. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy etkezesi naplot ajanlok. Siman lehet hogy valami etel okozza. Nem allergiakent csak egyszeruen attol kijon. Nekem pl ilyenek a dieofelek
nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Bőr- és nemigyógyász volt az egyik közülük, akiknél voltam.
nov. 29. 11:24
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, az étkezést is figyeltem, de egyszerűen kiszámíthatatlanul jönnek ki, nincs közük az étkezésemhez, illetve a menstruációhoz sem...
nov. 29. 11:25
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
Oltás mellékhatásai
nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Furunkulusznak hangzik. Mivel többszörös, ezért valamilyen hátterének kell lennie. Például immunbetegség. Nekem diszkoid lupusz okoz ilyen tüneteket. Bár nálam ezek kirobbannak maguktól is és sajnos maradandó hegeket okoznak. :( Az én esetemben ezeket előbb ki kell pukkasztanom és sajnos nagyon nehéz megkülönböztetnem igazi - nem kinyomható - furunkuluszoktól.


35/F

nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként furunkuluszra jó a Gentamicin krém. Ha mégis kipattanás történik, akkor pedig aloe vera és Curiosa is jó.
nov. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

5

Miféle oltás?

nov. 29. 11:39
 9/12 anonim ***** válasza:

8

Milyeneket kaptál?

nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Semmilyeneket a gyerekkori kötelezőkön kívül
nov. 29. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!