Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A műkönny hogyan marad rajta...

A műkönny hogyan marad rajta a szemen, nem jön le az első pislogásnál , ásitásnál? (ilyenkor nekem pl nedvesebb lesz a szemem ha ásitok,)

Figyelt kérdés
Sziasztok, a kérdés adott, csak ezt szeretném kérdezni, tudja valaki, hogyan oldják meg, hogy tartósan a szemen maradjon? Esetleg beszivódik? köszi .
dec. 1. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Szétoszlik. Mikor becsöpögteted akkor kell egyet-kettőt pislogni óvatosan, hogy szétoszlasd. Pici maradék ki fog csurogni, amikor felegyenesedsz, de elég annyi, amennyi a szemgolyó felületén marad, hogy kialakuljon az a filmréteg, ami megszűnteti az irritációt. Ha nem elég jó, akkor lehet még egyszer csöppenteni pár perc múlva.
dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi, de hogyan marad tartósan rajta? Száraz a szemem, és órákig érzem, hogy tisztán jól látok. Talán érted mit kérdeznék, én azt nem értem, hogyan tud órákig ott maradni, nekem elég napi kettő csepegtetés. (nemrég kezdtem gépezés stv miatt kell, de tényleg még órák múlva is jó élesen látok, ezt nem értem hogyan marad szemen, hiszen pislogok, ásitok stb)
dec. 1. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Rátkai a szemedre
dec. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*rátapad(a telefon.átírja a szavakat)
dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj, nekem azért kell, mert súlyos mozgássérült vagyok és sokat tv-zek gépezek, és száraz a szemem, el nem tudtam képzelni, ezt hogyan oldják meg, hogy ne jöjjön le.
dec. 1. 12:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a szemed felülete nem úgy száraz, mint egy asztal lapja, nem folyik le róla a műkönny. A szemgolyó felülete nedves még akkor is, ha "ki van száradva", de kell a plusz nedvesség ha keveset pislogsz (pl. túl sok képernyőhasználat miatt). A műkönny pedig nem víz, nem olyan "folyós", hanem rátapad, eloszlik, nem folyik ki.
dec. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, most ma 1szer cseppentettünk egy jó hat-hét órája, még mindig élesen látok mindent, gép tv stb.
dec. 1. 18:18
 8/8 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy szinte 24 órán át kitart a mükönny ? Még ma nem csepegtettünk és jó élesen látom a gépet.
dec. 2. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!