Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy “azonnal...

Mit jelent az, hogy “azonnal forduljon kezelőorvosához”?

Figyelt kérdés
Ha egy gyógyszer mellékhatása esetén oda van írva, hogy „azonnal forduljon kezelőorvosához”, akkor az mit jelent? Akár éjjel be kell menni az ügyeletre vagy elég másnap? Mert van olyan fokozat is, hogy “sürgősen forduljon kezelőorvosához”, gondolom, ez a súlyosabb (amúgy amit érzek: mellkasi nyomás, kezekben bizsergő érzés, gyógyszer: Ciprinol, 2x1)

dec. 3. 02:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Éjjel is bemehetsz ha akarsz az ügyeletre, de ez mennyire súlyos? mit ir a tájékoztató?
dec. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Na mi van? Annyira nem sürgős?
dec. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi lett? Élsz még?
dec. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Haha, bocsi, élek, de éjjel, mikor írtam, nagyon be voltam f@sva, lüktetett, zsibbadt a kezem, égett a kézfejem, nyomás volt a mellkasomon, de aztán el tudtam aludni.

Egyébént a tájékoztató azt írta, hogy ezen panaszok azonnal forduljak orvoshoz, lentebb meg más tünetekre azt írta, hogy ha ez meg ez van, akkor sürgősen forduljon orvoshoz. És még most is csak sejtem, hogy ha "sürgősen", akkor rögvest be kell menni az ügyeletre, de ha "azonnal", akkor az még nem ügyeleti téma, azzal elhajt az ügyeletes, hogy mit hisztizek...

És kérdés, hogy az "azonnal"-ba belefér az, hogy a doki csak csütörtökönként rendel ott, ahol voltam nála és ott keresem fel, hogy módosítsuk a gyógyszert vagy hétfőn menjek el máris mondjuk a háziorvoshoz? Mondjuk ezt valahol leírhatnák, hogy az átlagember is értse...

dec. 3. 16:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Most tünet van ?
dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Enyhülő... már nem zsiborg annyira a kezem, a mellkas nyomás is csökkent... szóval van még, de bízom benne, hogy elmúlik, mivel ma már nem vettem be a gyógyszerből.
dec. 3. 18:36
 7/10 anonim ***** válasza:
azt remélem megnézted, hogy zsibbadás = visszafordithatatlan idegkárosodás .
dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az azonnal az erősebb, mint a sürgősen.
dec. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem "igazi" zsibbadásom van, inkább csak a bőrfelület zsiborgása... de a tájékoztató szerint a "Kinolon és fluorokinolon antibiotikumok adása nagyon ritka esetekben hosszan (akár hónapokig vagy évekig) tartó, illetve maradandó gyógyszermellékhatások kialakulásával jár,...pl például szúró, bizsergő, csiklandozó, égő érzés", hát nem túl biztató... pedig csak vizelési nehézségeim voltak...


Ami jobban zavar, az a fülzúgás, azt nem bánnám, ha elmúlna...

dec. 3. 19:37
 10/10 A kérdező kommentje:
Amúgy a doki csak csütörtökönként rendel, tehát hamarabb nem tudom elérni... :(
dec. 3. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!