Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hétvégén volt szorulas után...

Hétvégén volt szorulas után egy nagyon nehéz szekelesem ezután észrevettem hogy a végbélnyílásom jobb oldalán keletkezett egy kb egy cm átmérőjű kis gömb valami, menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Vagy elmúlik, az erőlködés okozhatta?

dec. 4. 19:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mindenkép menj el.

Sosem lehet tudni és inkább menjünk biztosra

dec. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, megijedtem nagyon
dec. 4. 20:06
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Aranyér.
dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Ne menj orvoshoz! És igen, a keményebb széklet okozta. Nincsen semmi probléma. Több folyadékot kell inni máskor. Ha nagyon zavar bekenheted Reparon, vagy Hemorid kenőccsel, sőt akár shea vaj is teljesen jó lehet enyhíteni ezt a kellemetlen érzést, ami átmeneti és el fog múlni.
dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
#4 igen. A sok víz nagyon hatásos szorulás ellen mert… miért is?
dec. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
dec. 5. 07:30
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Székrekedés akut formájának leggyakoribb kiváltó oka a rostszegény táplálkozás, vagy éppen az egyszeri nagyon nagy mennyiségű rostbevitel. Mindegyiken segít a folyadék (víz) fogyasztás, hiszen tudjuk, hogy 1 g rost, fél dl vizet köt meg a szervezetben. Ebből az következik, hogy ha pl. sok zöldséget, vagy sok gyümölcsöt evett, de nem ivott elég folyadékot könnyen kialaklulhat a székrekedés. Ha pedig teljesen rostszegényen evett a széklet összetételében nem érvényesül a rostok jótékony hatása: széklet tömegének növelése, állagának lazítása. Ekkor is segítség a bélrendszernek a folyadék. Minél tovább időzik a bélben a széklet annál több víz szívódik vissza belőle-->annál nehezebb lesz a székletürítés.
dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Napi egy almát eszek legtöbbször és általában elég folyadékot is iszok. Ma pl 3 banánt ettem meg, tudom hogy ezek fontos dolgok.

A gond az borsó méretű kis dudor, ami aggaszt.

Holnap megyek be a sebészetre hogy valami szakvélemény legyen

Most vettem egy Reparont azzal kenem

dec. 5. 19:38
 9/18 A kérdező kommentje:

Voltam orvosnál a sebészetre küldtek ahol az orvos visszanyomta és megörültem. Ma egy nappal később kijött a kis borsószem méretű valami dudor

Proktologiára kaptam időpontot január közepére.

Eléggé megvagyok ijedve

dec. 7. 19:44
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy aggasszon. Viszont a napi egy almánál lehet többet/más rostforrást enni, banán ok. A zöldségek se maradjanak ki, illetve zabkorpa, zabpehely, búzakorpa, rozsliszt, ezek szuper dolgok. Lehet, hogy mire eljutsz a szakrendelésre meg is oldódik a probléma, de a jövőre nézve menj el, hogy megnyugodj.
dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!