Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinti-benti macska beleevett...

Kinti-benti macska beleevett a kajámba,és a barátom nem mondta el, én pedig megettem az ételt. Lehet valami bajom tőle? (bélféreg,stb)

Figyelt kérdés
dec. 13. 00:23
 1/5 anonim válasza:
86%

Jah, elkaphatsz így parazitákat (toxoplazmózis, bélféreg)


Figyeld hogy észreveszel-e magadon bármilyen tünetet a következő pár napon/héten, ha meg igen, akkor menj orvoshoz.

dec. 13. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
De amúgy ne pánikolj, valszeg nem lesz semmi bajod. Csak jobb az óvatosság.
dec. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
60%
Ex baratnom anno rendszeresen pusziszkodott a feher csivavajaval. A kutya nyalta a csajom szajat, elotte meg a valagat. Szerintem ha ettol nem lett a csajomnak baja neked se lesz.
dec. 13. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Kikérem magamnak, én nem vagyok bélférges! Attól hogy jó az alakom, még nem kéne mindenféle csúfságot kitalálni ellenem. Ez sértő! Máskor ha már elől hagyjátok a finom ételt, legalább a barátod ne csapjon be hogy bíztat hogy egyek csak belőle!


Üdv:


A "bélférges" Kinti Benti Macska

dec. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%

Normális ember eleve féreghajtózza és, ha igazán lelkiismeretes oltatja a macskáját. Amennyiben a párodnak ez nem alapvető, felvetne kérdéseket.

A toxoplazmózis meg nem így terjed. Csak, hogy ma is tanuljunk valami újat és az esetek döntő többségében tünetmentesen átmegy egy felnőttön. Akkor kellene tőle félni, ha a kérdező terhes és macskaalmot takarít, vagy azt nem veszi észre, hogy a macska a kajájába ürített, de még akkor is előbb kapja el, ha megkarmolja. De, egy sima virágültetésnél nagyobb a valószínűsége, hogy elkapja, mint egy macskától, aki világ életében kijárós volt. Tudniillik, csak egyszer lesz fertőző a macska, mikor először kapja el, akkor is csak 2 hétig, aztán, mint az embernél bárànyhimlő, a szervezet felismeri.

Nem lesz tőle semmi bajod.

dec. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!