Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésre lehet gyakran...

Székrekedésre lehet gyakran beöntést használni?

Figyelt kérdés
Vagy azt nem szabad sűrűn?

dec. 15. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad túl sűrűn. Ha már fenn áll a probléma először bél mozgatókat adnak, illetve olyasfajta gyógyszert ami vizet vonz a végbélbe. Ezt követően van hogy megpróbálják manuálisan eltávolítani és ha úgy sem megy akkor alkalmaznak beöntést. Amivel az a baj, hogy ha túl gyakran végzik elrenyhül a bélizomzat és a belek és a végbél-záróizom izomtónusa csökkenni fog, ez pedig akaratlan székletürítéshez vezethet.


De mint mindig a legjobb megoldás, ha az okát keressük meg, ami legtöbbször életmódbeli. Ezért inkább azt javaslom, hogy több növényi rostot fogyasszon, napi 2-2,5 liter vizet igyon meg, mozogjon/sportoljon, székelésnél támassza alá a lábait, stb... persze ha túl sokszor merül fel ilyen probléma nem árthat vele orvoshoz fordulni.

dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Lehet igen
dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért vagy székrekedéses, mert állandóan mesterségesen sz...tod magad, és magától már minimális ingert sem ad le az agyad a vastagbél felé, plusz a perisztaltika is renyhült-megszűnt.
dec. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Tapasztalatom alapján lehet ha sürgős és nincs például időm kivárni hogy reggel székletem legyen. Általában minden reggel adok magamnak és rendben van. Később sincs belőle gond mint azt sokan gondolják.
jan. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit nevezel sűrűnek? Nekem kb. hetente kell. Nem lett tőle még semmi bajom.
jan. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért szajkózzák azt, h jajjbajlesz...
jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

38 éves vagyok, világ életemben lassú volt az anyagcserém. Általában heti 1-3 alkalommal kakilok.

Sok folyadékot iszok (2-3 litert) sok gyümölcsöt, zöldséget eszek, naponta kerékpározok és semmi nem változik.

Kb 1 éve elkezdtem beöntést is alkalmazni, de csak akkor, amikor már nagyon kéne és nagyon nem akar jönni...kb 2 havonta 1x.

jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem heketikus - hol gyors, hol napokig semmi.. kb negyedéves nagyobb beöntéssel rendben van
jan. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!