Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyit szoktak kérni egy...

Mennyit szoktak kérni egy ilyen munkáért?

Figyelt kérdés

Anyám 58 éves, kezdődő Alzheimeres, és 2 éve volt egy csípő mütétje. Már nem nagyon tudja ellátni magát, és kerestem valakit, aki segít neki. Találtam mellé egy nénit, aki bevásárol, főz neki, és tüzet rak reggelente. Nem túl nagy munka, nem kell fürdetni, pelenkázni, vagy ilyesmi, még takaríani sem. Általában reggel 8ra jött és 11 kor már hazament, szóval napi átlag 3 órát dolgozott, néha még annyit sem.

Havi 30 ezerben egyeztünk meg, tehát napi 1000ft és a néni mondta, hogy ennyit kér, én csak rábólintottam. 4 hétig dolgozott, aztán tegnap este felhívott a fia, hogy én kizsákmányolom az anyját, és nem fogja hagyni, hogy ennyi pénzért jöjjön, így mától már nem fög jönni többet. Csak így hirtelen egyik napról a másikra itthagyott egy beteg embert.



2023. dec. 19. 06:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Tehát jól értem? Nektek ez jár, ők meg "húzd a ... a fűnyíródat medve" alkumódszert vetettek be, amivel instant legalább havi 30k-t buknak. Jól egymásra találtatok.
2023. dec. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Az nagyon kevés. Nekem anno volt nővér ismerőseim 3-5ezer órabérekben voltak, de ma az már van ahol 7-8ezer is megvan, szóval erre kell számítani. Vagy megállapodtok egy havi öszegben, de 150-200 alatt ilyet senki sem fog vállalni szerintem.
2023. dec. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Havi 60 ezer alatt semmiképpen nem jogos, ennél kevesebbért nem fogja senki vállalni
2023. dec. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Jól értem? Napi 3 óra munkáért kap 1000 ft-ot, tehát 333,34 ft-ért dolgozik óránként? Na haragudj, de én ezt a kérdést fel se mertem volna tenni😅
2023. dec. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem volt az 3 óra munka, sokszor már negyed 11kor hazament. Reggel tüzet rak, elmegy a boltba, ami 10 perc oda-vissza, majd főz valamit gyorsan, azt is csak kétnaponta. Ha nem kell főzni, akkor csak beszélgettek anyámmal.
2023. dec. 19. 07:50
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

A minimálbér jelenleg kb. 1551 Ft/óra, amit leginkább rossz körülmények közt végzett, szakképzettséget nem igénylő nehéz fizikai munkáért szoktak fizetni.

Mivel a leírásod szerint az illető napi 0,5-2 óra közt dolgozott valójában, a többi időben csak elfoglalta magát a beszélgetéssel, hogy ne otthon egye meg az unalom, meg addig fűteni se kell otthon, netán még az ebédből is részesedik néha, szerintem már a 60 se annyira megalázó. De azért beszélj a fiával, hogy ő mennyit gondol, aztán ha többet, akkor meglátod, hogy neked megér-e annyit.

Mindenesetre, mivel nem te alkudtad le az összeget, jó nagy tuskó az illető, hogy az igénye közlése helyett csak megtiltotta az anyjának, hogy jöjjön. Amivel az anyja is pénzt bukott.

2023. dec. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, milyen pár órát beszélgetni egy demens valakivel?

Te elmennél valahová egy délelöttre 300 Ft órabérért???

2023. dec. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Szóval akkor 2 óra 15 percért szerinted normális 1000 Ft-ot fizetni? Teljesen igaza van a fiának, ti kihasználtátok a nénit.
2023. dec. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A néni mondta, hogy 30ezret kér, anélkül, hogy én előtte bármit is ajánlottam volna!
2023. dec. 19. 08:18
 10/14 anonim ***** válasza:
Legalább önként skippelték magukat.
2023. dec. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!