Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hasi-kismedencei CT vizsgála...

A hasi-kismedencei CT vizsgálat előtt van valami szabály?

Figyelt kérdés
Például: nem szabad előtte enni X órával...

dec. 26. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, van szabály, nem mondta az orvosod?


Tilos enni a vizsgálatot megelőző 6 órában. A vizsgálat előtt, helyben kapni fogsz egy folyadékot, amit meg kell inni, kontrasztanyag van benne, azért kell, hogy jobban látszódjanak a CT-n a belek. Nem lesz sajnos finom és nagyon nagy mennyiség, ne lepődj meg. De ki lehet bírni.


Utána sajnos este / másnap hasmenést okozhat ez a lötty, ne ijedj meg, ez normális.


Vérvétel is kell előtte, vesefunkciók miatt, de azt remélem kért már az orvosod, azt előtte kell, nem aznap, hiszem meg kell lennie az eredményeknek a CT-ig.

dec. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem se mondtak el semmi ilyesmit, ettem is előtte, de azt mondták, nem baj. A kontrasztanyagos cuccnak meg negróíze van, attól ne félj. Én este piszok módon szédültem, inni kellett sokat és jobb lett.
dec. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy 1-es írja, de lehetséges lesz vénás kontrasztanyag is. Előtte azért nem szabad enni, mert akkor jobban látszanak a belek és a kontrasztanyag is benne, plusz lehet hányingered. Viszont mikor időpontot kérsz, akkor azt ott meg kell mondaniuk, de a neten is fent szokott lenni, ilyen vizsgálatra kell tájékoztató.
dec. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyílván a vesédet vagy a hólyagodat, belső nemi szerveidet akarják leginkább nézni, akkor nagyjából lényegtelen, hogy eszel-e vagy sem.
dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nincs igazad #4 válaszoló. Tilos enni, mindegy, melyik testrészt nézik. Hányingert okozhat a kontrasztanyag, ezért tilos enni, ez a szabály.



Mivel innod kell a kontrasztanyagos folyadékot, készülj fel rá, hogy ott leszel egy ideig. Nem csak odamész, vizsgálat és kész. A folyadékot (1-2 liter) legalább egy óra meginni, utána jön csak maga a vizsgálat.


Utána otthon igyál nagyon sok vizet, ahogy a kettes is írta.

dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!