Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire számíthatok ha napi 3-4...

Mire számíthatok ha napi 3-4 mg frontinról hirtelen leállok 8 hónap szedés után?

Figyelt kérdés
Túl lehet élni anélkül hogy becsavarodnék és a zárt osztályon ébrednék? Rivotrilom van itthon csak esetleg kezelni az elvonási tüneteket.
dec. 27. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Istenem, megint jonnek ezek a kerdesek.


Nem. Nem fogsz a hazteton ebredni, nem fogsz ugatni beszeles helyett, nem fogsz semmit. Lesz egy kellemetlen szorongasod lehet kegyetlen es azert akarsz visszaterni (mert valamire adtak megis, meg... a rivotrilt is).


En mar szedtem ennel joval tobbet elhagyva azonnal semmi bajom. Itt ilyen nem tudom olyanok irkalnak akik be vannak fosva a betegtajekoztaton, holott abbol szinte csak a nagyon gyakori mellekhatas kovetkezik be. En mondjuk Xanaxot szedtem 1mg-osat hektikusan, hol 5mg hol 8mg volt ott nem szarozok 20mg is, nem akartam mar tovabb szenvedni. Semmi nem tortent meg 20 mg-nal sem.


3mg? 4mg? Mondjuk a Frontin nem Xanax, szoval ebben nem tudok tanacsot adni mennyire ugyanaz (nem hiaba forgalmazzak szinte csak nalunk, meg talan 4 mas orszagban ahol csak a rendszerben szerepel).


Frontinrol nem nyilatkozom, az alprazolamrol nyiltakoztam bocsanat meg a benzodiazepinekrol persze racionalis mg-okban. Az antidepresszansnak is legyszives nezzetek meg mennyi mellekhatasa van, meg antipszichotikumoknak foleg, antikolinerg mellekhatasok stb. es azok be is kovetkeznek.


A benzodiazepineknek szinte semmi mellekhatasuk nincs, nem halsz bele hacsakn nincs genetikai hajlamod az epilepsziara aminek eselye elfelejtheto, de persze hogyne, igen, mindenre van esely, valoszinuseg, meteor becsap.


Frontinrol nem tudok semmit, soha nem szedtem, soha nem is fogok egy inkozisztens gyogyszer amit pumpalni akarnak M.o-n Xanax helyett ahogy en veszem eszre.

dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Túl lehet élni. Én három napig nem aludtam ill.olyan volt, mintha, de azóta semmit nem szedek. Mindenféle kedély javító nélkül totál normális vagyok.
dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Te figyelj már, miért nem az orvosod kérdezed? vagy egy drogos vagy, feketén vett gyógyszerrel? >:)
dec. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1: a frontin = xanax, mivel a hatóanyaga ugyanaz, alprazolám.
dec. 27. 18:53
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, orvos írja fel, ő inkább csökkentést javasol, nem hirtele elhagyást.


Alkoholelvonásra kaptam egyébként eredetileg nem szorongásra vagy ilyesmi, csak rászoktam.


Alkoholista vagyok, azóta is józan.

dec. 27. 18:54
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Frontint ugyanott gyartjak mint Xanaxot, kerdezo? Nem. Nem ugyanaz. Hasonlo igen, nagyban, de kisebb elteres van. Xanaxot USD-vel minosegben gyartjak le, Frontinodat meg HUF-ban.


De mehetunk farmakoiparon belul farmakovigilanciaba, minosegbiztositas szabadalomba, farmakoepidemologiaba (mert ott vannak kulonbsegek ahogy latom itt irkalva a Frontinosokat a Xanaxosokkal szemben, mar regota itt vagyok).


A Frontin egy generikum gyogyszer kezdjuk ott = "masolat", csakhogy a Pfizer nem fogja kiadni az alprazolam legyartasfolyamatat (az ovet), szoval az EGIS (frontin forgalmazo) honnan tudna hogyan kell rendes Xanax minosegu alprazolamot csinalni. Nincs elegendo penz, HUF-rol beszelunk Frontin eseten. Akkor honnan szerzi be az alapanyagokat? Valami olcsobb helyrol - kina, india, oroszorszag, nem tudom. Nem is erdekel, mert en soha nem fogok Frontint venni, amikor ott van az eredeti gyogyszer a Xanax ami mar sokkal regebb ota itt van gyogyszeriparban, tesztelve, mint a frontin.


Egy gyogyszer ketto osszetevobol all: hatoanyag, segedanyag, esetleg +kapszula modifikacio, de jelen esetben az elso ketto (amugy IR a Xanax de van itthon Xanax SR)


Xanax patentje; UpJohn neven meg regi multi, 1971 (itthon engedelyezve 1992)


Frontin patentje fogalmam sincs, semmi info rola (itthon engedelyezve mint generikum 1997).


En inkabb maradok a Xanaxnal, amirol van sokkal bovebb informacio es kimaradok a Frontin pumpalasbol ami itthon folyik politikailag vagy nem tudom, de rohadt gyanus, hogy mindenki Frontin ide Frontin oda, de regen meg Xanax mindenhol meg a Rivotril.

dec. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: örülök ennek a kifejtésnek, de én frontint szedek és erről állnék le hirtelen, ennyi.

Nem érdekel a Xanax.


Itthon ezt szokás adni, mivel magyar gyógyszer. Ha meg elhiszed hogy kevésbé szarabb a Xanax, hülye vagy.


Nagypotenciájú benzodiazepin az alprazolám, marha erős függőséget alakít ki, a többi szövegelés picsafüst.

dec. 27. 20:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 6-os elég széleskörően kifejtette a dolgot, amiben igazat adok neki, mert tényleg semmi nincs a frontinról sehol. Klinikai eredmények meg ilyenek. Azért mert az igazat leírja, meg az elég valószínű igazat attól még nem kell lehordani. Én is xanaxot szedek 0.5mg, egyébként, de ha itthon frontin a szokás mert magyar akkor minek van még Xanax ami USA?


De amúgy le lehet róla jönni, szépen lassan is, de a 3mg elenyésző. Ahogy a 2-es írta. Nyílván nehéz lesz, mert visszajön a régi szorongás plusz elvonási tünet ami minden gyógyszernél ami pszichiátriai előfordul. Nem tudsz mit tenni ha le akarsz szokni róla. De úgy is szerintem vissza fogsz szokni, mert minek mennél vissza egy szorongó állapotba amikor az orvos indokkal írja fel neked? Ez olyan mint a dohányzás, vagy inkább alkohol, több év óta absztinens alkoholista egy pohár kis bort sem ihat, mert azonnal visszajön és az 1 pohárból 1 liter lesz, aztán másnap meg szarul van, visszajön minden, és iszik megint, hogy jobban legyen. Ha neked mentális betegséged van, akkor inkább szedjed szerintem, nem hiába van felírva.


1,2,6 korrekten leírt mindent, ami neked kell a leszokáshoz. Ezen túl rajtad múlik, hogy mit csinálsz. Menj orvoshoz szerintem.

dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!