Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem írják sehol, hogy mikor...

Nem írják sehol, hogy mikor kell bevennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de el kellett kezdenem szedni egy Ramipril nevű vérnyomáscsökkentőt. Ma írták fel. A probléma csak azzal van, hogy sem az orvos, sem a gyógyszertáros nem mondta, hogy ezt mikor kell bevenni? Akkor ezt én döntöm el, hogy nekem mikor lenne jó? Vagy csak valahol elcsúszott a tájékoztatás és inkább kérdezzek rá az orvosnál?



2023. ápr. 25. 20:42
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyógyszer szedése

- Mindennap, ugyanabban az időben, szájon át vegye be a gyógyszert.

- Egészben, folyadékkal nyelje le a tablettát.

- Ne törje vagy rágja össze a tablettát.


[link]

2023. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez okés, ezt énis olvastam, csak azt nem mondta senki sehol, hogy reggel vagy este szedjem? Szóval akkor én döntöm el, hogy melyik időre állok rá? Ilyen létezik?
2023. ápr. 25. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vérnyomáscsökkentőt legjobb reggel bevenni. Én is úgy szedem a napi egyet.
2023. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, családban is azt mondták, akik szedik, hogy akkor veszik be, csak furcsállom, hogy nem írják sehol, hogy nekem ekkor vagy akkor ajánlott bevenni. Nekem elméletben egy felet kell bevenni, ezis érdekes, pedig elméletben nem kéne eltörni, de így csak muszáj leszek :D
2023. ápr. 25. 21:06
 5/6 anonim ***** válasza:
27%

"furcsállom, hogy nem írják sehol, hogy nekem ekkor vagy akkor ajánlott bevenni."


Idézem:


-Mindennap, ugyanabban az időben, szájon át vegye be a gyógyszert.


Ne haragudj de te szellemileg visszamaradott vagy, vagy nem vagy képes értő olvasásra? Le van írva a gyógyszer tájékoztatóján és az interneten is megtalálható 1 perc keresés után. A mondat azt jelenti hogy bármilyen időpontban beveheted csak másnap, harmadnak stb... ugyanabban az időpontban vedd be. Például ha hétfőn Te reggel 9-kor veszed be akkor kedden is reggel 9-kor kell, majd szerdán is reggel 9-kor és így tovább. Ha azonban úgy döntesz hogy hétfőn délután 4-kor veszed be, akkor kedden is délután 4-kor kell és így tovább.


Teljesen egyéni preferencián alapul épp ezért nem fognak egzakt időpontot megadni (plusz feltételezik hogy valamennyi IQ szorult a kedves gyógyszerhasználóba, bár ez a kritérium nem minden esetben teljesül), mivel a gyógyszergyártó sem tudja hogy személy szerint neked a délután 4-es időpont alkalmasabb mint a reggel 9-es.

2023. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rokonom este szed vérnyomáscsökkentőt, neki úgy kell állítólag. De amúgy annyira nem kell ezen agyalni, mert úgyis kell még kontrollálni sokszor és akkor ha az orvoshoz elmész úgyis gondolom kell eleinte vérnyomás naplót vezetned, arról kiderül jó-e, megfelelő-e az adag, a gyógyszer és max. változtatnak, ez nem egy alkalmas vizit az orvossal.
2023. ápr. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!