Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szoktassam vissza...

Hogyan szoktassam vissza magam a sporthoz pánikbetegséggel ?

Figyelt kérdés
Kb egy éve szenvedek brutális pánikbetegséggel,agorafóbiával. Előtte heti 5 napot edzettem aktív,pörgős edzéseket. Most a betegség óta alig tudok mert egyrészt nagyon sokat feküdtem,ültem kb semmit nem mozogtam és ahogy elkezdem terhelni magam a fáradtság, lihegés érzés ami eddig normális volt egyből egy rosszulétes pánikrohamra emlékezetet és nem is tudom folytatni. Eddig 4-5 km futás meg se kottyant most 1 km után ahogy elkezdek lihegni,izzadni egyből jön vele a rosszulét is. Legutóbb 2db 5kg os kézi súlyzóval edzettem a karomat tehát kb semmi erölködés nem volt és akkor is kezdtem rosszul érezni magam. Ezen hogyan lehet javítani ? A hideg miatt 2-3 hónapja kocogni se kocogok,de azelött is csak max 1.5km ment jobb napomon.
jan. 2. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
1 év alatt nem mentél el pszichiáterhez?
jan. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt bocsánat,de igen voltam,kaptam antidepresszánst ami az elején sokat segített,de pár hete romlik az állapotom vissza ( 10.-én megyek kontrollra dokihoz )
jan. 2. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem az segített benne, hogy nem intenzíven próbáltam edzeni. Pánik előtt napi kétszer futottam, kb fél órát - órát, utána egy évig semmit (amíg nem voltam kezelve). Én lassan építettem vissza, először csak sétáltam (3-4 kilométert kb), ahogy több kedvem lett hozzá volt, hogy 20-25-öt is sétáltam. Néha jógáztam otthon, az elején jó ha a bemelegítésben nem fulladtam ki:D

Ezek után építettem csak vissza a futást. Először csak 10-20 percekig voltam el, aztán ahogy jobban esett mentem többet.


Úgyhogy összességében neked is azt tudom tanácsolni, hogy ne a mennyiségre menj először, hanem, hogy jól érezd magad miközben edzel. Ha valami nem megy olyan jól ne csüggedj, legyél magaddal türelmes. Ha rosszul érzed magad akkor hagyd abba, csinálj valami mást egy kicsit, majd próbálj visszatérni. Ha nem megy akkor hagyd, majd legközelebb, vagy azután sikerülni fog. Nekem ezt a folyamatot a pszichológusom ahhoz hasonlította, mint amikor valakinek eltörik mindkét lába és újra meg kell tanulnia járni vele, nem fog menni rögtön minden.

jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor az orvosnak panaszold el az állapotodat. Lehet, hogy több gyógyszer kell vagy másik.
jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Akkor lehet én újra kezdem az esti sétámat majd,ahhoz még kedvem is van. Neked pedig gratulálok az eredményhez,tudom mekkora szó ebből kimászni.
jan. 2. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!