Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Rivotrilt valóban legális...

A Rivotrilt valóban legális drogként szokták használni?

Figyelt kérdés

Gyógyszertár közelében lakom, nap mint nap látom hogy kétes alakok állnak sorba ügyeleti időben (késő este, kora reggel) Rivotrilért a gyógyszertárnál. Olyanok is akikről az egész város tudja hogy alkohol- illetve drogfüggők, sokszor az egész kiscsalád ott áll a Rivotrilért sorba.

Valóban ezt legális drogként szokták használni, hogy egy egészséges embert két-három bogyó úgy kiüt mint a drog?



jan. 2. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Igen, nekem is van itthon 0,5mgos, de csak akkor használom ha kell. Ha nem vagy hozzászokva, nagyon lenyugtat kis adag is. A gond ott van, ha valaki szedi mint a tictacot és hírtelen abbahagyja, olyan elvonási tünetegyüttest kap mint egy rossz narkós.
jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Alkohol fuggoknek antaethyl-t szoktak adni nem rivotrilt.


Drogosoknak meg antipszichotikumot es/vagy antidepresszanst, az hianyzik, hogy raszokjon masik szerre.


Es ketlem, hogy ez igy van mert en egyszer sem lattam ilyet. Ez valami nalatok lehet ilyen kornyeki dolog ha tenyleg ez van akkor ott valami illegal folyik a gyogyszertarban - de nem csak egy oldalrol. Oszinten nem csodalkoznek, szetterjedt a korrupcio... nincs penz, penztarosnak (akirol azt hiszed gyogyszertaros de nem az) nincs penze, igy meg ugy megoldja a rivotrilozast. El tudom ezt kepzelni. De szeles skalan orszagon at, felejtsuk el.


Es a rivtoril nem olyan drog max 1 - 3 alkalommal amikor eloszor beveszed, utana max altat, vegul mar azt sem hiaba szedsz tobbet. Ez nem euforikus szer mint a heroin, suboxone, fentanil, amfetamin. Ez egy antiepileptikum raadasul, eleg ironikus egy antiepileptikumot ami venykoteles kihasznalni amikor vannak veny nelkuli megoldasok is... sajnos... csak szerencsere arrol nem tudnak.

jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5%
Persze hogy szokták mivel a rivotril egy legális drog. A drogok egy nagy gyűjtőfogalom de szerintem minden beletartozik ami módosítja az ember tudatát. Na most a rivó az kőkeményen az. Bedobsz párat az full nagyon leszedál, azt se tudod mi van. Meg más drogoknál is jó amikor véget ér a keményebb drogok hatása, és kell valami a „lecsúszóra”. Vannak akik isznak rá mert megdobja a pia hatását (igaz így életveszélyes lehet). Összességében szerintem károsabb pl a betiltott fűnél is. Egy idő után pedig erős toleranciát alakít ki, ami miatt állandóan növelni kell az adagolását, és egyre erősebb mellékhatásokat okoz. Szóval nem egy könnyen irányítható gyógyszer. Bocsánat drog :)
jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs fű, bió, varázs vagy kristály, az utcán ezt használják.

Szoc. munkások ezt tudják.

jan. 4. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!