Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melatonin tablettával kapcsola...

Melatonin tablettával kapcsolatban hasonló tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Van otthon egy adag, most meg nem mondom hirtelen hány mg, de gyengébb fajta, tehát 1 tabi nem sokat ér. Nem sűrűn szedem, mert akármilyen jól alszom tőle, másnap mindig tompa vagyok kicsit tőle. Akkor szoktam bevenni, ha nagyon korán kell kelnem, mert magamtól csak későn tudok elaludni. Ilyenkor általában 2 tablettát eszem alvás előtt 1 órával, ez a másnapi nyomottságot leszámítva egész jól működik, többnyire. Viszont amikor biztosra akarok menni, akkor meg szoktam próbálkozni hárommal, ez történt tegnap is. Azt vettem észre, hogy ilyenkor mintha megfordulna a hatása. Viszonylag könnyen álomba merülök, alszom 2-3 órát, utána viszont felébredek és reggelig csak egy ilyen furcsa, félálomszerű állapotban fetrengek, mintha aludnék is, meg nem is, és ez nem túl pihentető. Mi okozhatja ezt, szimplán a magasabb dózisnak köszönhető ez a kontraproduktív hatás? Más is tapasztalt már ilyet? Nagyon max. heti 2 alkalommal fogyasztom, de inkább 1, tehát nem hiszem, hogy a tolerancia állna a dolog mögött, főleg úgy, hogy a 2 általában működni szokott.

jan. 4. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, én is így jártam, mintha valami pszichedelikus trippen lennék. :S
jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nálam is hasonló a hatása. Állítólag meghosszabbítja a REM-fázist, nekem például rémálmaim szoktak lenni amikor szedem. Könnyebben elalszok én is tőle az biztos, de hajnaltól jönnek a nyomasztó álmok reggelig.
febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!