Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg akkora probléma a...

Tényleg akkora probléma a testsúly?

Figyelt kérdés

Tavaly év elején költöztünk új helyre. Azóta a 70 kilómból lett 85. 170 centi vagyok. Ünnepekkor mindenki beszólogatott miatta. Mintha ez lenne a legfontosabb dolog a világon! Ahelyett, hogy megkérdezték volna, hogy vagyok!

Fontos mindenkinek ezt hangsúlyoznia? Oké, dagibb lettem. De nem érzem egyáltalán rosszul magam.


16 éves srác



jan. 5. 15:44
 1/8 A kérdező kommentje:

Igazából nem azért, én szeretnék fogyni. Csak nem teszem mindenáron ezt a legelső helyre, és idegesítő, hogy mások igen.

Mit gondoltok, kezdés után mikorra lehetek megfelelő súlyban?

jan. 5. 15:49
 2/8 anonim ***** válasza:

Szégyen ha bárki rosszindulatúan beszól, főleg családban. Esetleg óvatosan lehetne jelezni. Legalabbis en ennek orultem volna.

Ha pl elhatarozod hogy csak akkor eszel amikro ehes vagy es mindenbol kevesebbet. Illetve chipset nasit uditot elhagyod akkor kb 3 honap alatt viszonylag egyszeruen ez leadhato

jan. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Neveletlen a családod, sajnos sokan ilyenek. Nyilván nem von le a túlsúly az emberi értékedből.


Ugyanakkor vitathatatlan, hogy az egészségednek rosszat tesz, szóval hagyd figyelmen kívül az idiótákat, és fogyj le a saját érdekedben.


Mivel fiatal vagy, hosszú távra tervezz, én ràszánnék egy évet a projektre. Igazából a lényeg az, hogy utána ne hízz vissza. Ezt tervezd meg, hogy mitől nem fogsz. Tartható életmódi változásokat kéne bevezetned. Hogyan tudsz úgy bevinni kevesebb kalóriát, hogy az ne szenvedés legyen? Mi az a mozgásforma, amit szívesen csinálsz rendszeresen? Kísérletezz zöldséges ételekkel, új zöldség fajtákkal, mi ízlik?


Én mérnök lélek vagyok, így nekem a kalóriaszámolás a legjobb módszer, azt kellett kitapasztalnom, hogy mi az a lehető leginkább leegyszerűsített módja ennek, ami működik és fenn tudom tartani hosszú távon. De pl. az okostányér ajánlásra is érdemes rákeresned, valamint a tányér módszer is jó, ha nem méregetnél (tányér fele zöldség, negyede fehérjeforrás, negyede lassú szénhidrát pl. bulgur).


Ha nem rettegsz a tűtől, akkor a háziorvost is látogasd meg. Lehet, hogy indokoltnak látja pár fogyással kapcsolatos hormon vizsgálatát és beutal laborba. Ha ilyen probléma derül ki, speciális diétára, esetleg gyógyszerre lesz szükséged.

jan. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy bántón tesznek megjegyzést rád.

Felnőtteknek ennél több eszük lehetne.

Viszont azért figyelj oda a súlyodra. Felszedni könnyű plusz kilókat, leadni annál nehezebb.

Kis sport, jobban odafigyelés, hogy mit és mennyit eszel, ezzel az egészségednek teszel jót :)

jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én szerintem nem, nekem a picit húsosabbak jobban bejönnek.
jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%
Már a 16 évesek is idejárnak 5 perc érdeklődésért?
jan. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen sok. És hol még a vége.
jan. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván nem izmot szedtél fel, hanem látványosan meghájasodtál ami 16 évesen elég veszélyes dolog. Sürgősen tegyél ellene, ez legyen a legfontosabb egyelőre.

Most még tehetsz ellene, ha akarsz, 5 év múlva már akarni sem lesz energiád, csak zabálsz és hízol tovább

jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!