Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki járt már valamelyik...

Valaki járt már valamelyik MÁV rendelőben?

Figyelt kérdés

Néztem az árakat és nem értem. Nagyon olcsónak tűnnek. Valamit elnéztem? Térítés ellátást szeretném igénybe venni, de a fogászat is sokkal olcsóbb, mint más magán, illetve a gyógytorna is. Eddig ahová jártam az 4szer annyiba került, pedig egy város. Valamit elnêzek vagy tényleg ilyen olcsó?


[link]

Ezt néztem.


jan. 11. 09:00
1 2
 1/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Egyrészt listaárak, másrészt a térítéses ellátás sokkal olcsóbb mindig is, mint egy magán ellátás, ha erre vonatkozott a kérdésed.
jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A listaár mit takar?


De a térítés ellátás az maga a magán itt nem? Mármint a MÁV, honvédelmi dolgozóknak ingyenes és a többi páciensnek pedig ezt kell fizetnie. Legalábbis más árat nem találtam.

jan. 11. 09:11
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Jártam, járok. Teljesen ingyenes volt eddig minden.

Nem sikerült rájönnöm, hogy hogyan működik. Régen én sem tudtam, hogy lehet oda menni. Aztán egy ismerős mondta, hogy oda jár több szakrendelésre is.

Azóta én is odamegyek, ha csak tehetem, mert az egész olyan, mint egy magánrendelés, minden szép, tiszta, modern, és nagyon kedves mindenki. Csak az a baj, hogy mások is felfedezték, és már sokkal többet kell várni, mint az önkormányzati vagy az egyetemi fenntartású szakrendeléseken.

jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg sem lep, hogy Kecskeméten ez sem elérhető.
jan. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én többször is voltam már, de sose fizettem, pedig nem vagyok MÁV dolgozó.
jan. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#3 #5 Ez hogy lehet? Nem lehet, hogy az a körzetetek?
jan. 11. 11:38
 7/13 anonim ***** válasza:

Én konkrétan a város másik felén lakok, szóval nem. Háziorvosom egyébként mindig megkérdezi, hogy a kórházba vagy a MÁV-ba írja a beutalót, szóval szerintem akinek van érvényes TAJ kártyája, azoknak ez a lehetőség nyitva áll. Egyébként nem tudom a #3-as melyik város MÁV rendelőjébe jár, Szombathelyen egyáltalán nem olyan mint egy magánrendelés, bunkó orvossal is volt dolgom nem egyszer. Én általában azért megyek oda mert bizonyos szakrendelésekre hamarabb be lehet jutni mint a kórházba.


Igazából nekem eddig eszembe se jutott, hogy esetleg azért MÁV kórház a neve mert oda a MÁV dolgozók járhatnak ingyen, azt hittem csak azért mert a vasútállomás mellett van helyileg. :D

jan. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Akkor lehet a beutaló miatt. Mert látnak el tb alapon is, de azt hittem, hogy csak saját körzetet. Mert egyébként más körzethez nem nagyon lehet menni pl fogorvos esetén. Illetve akkor kinek szólnak a fizetős szolgáltatások?
jan. 11. 12:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem minden szakrendelésre kell beutaló, voltam már bőrgyógyászaton és fül-orr-gégészeten is, oda csak időpontot kellett kérni és simán fogadtak.

Fizetős szolgáltatás a kórházban is van, gondolom elsősorban azoknak akiknek valamilyen oknál fogna nincs érvényes társadalombiztosításuk, de nekem ezzel nincs tapasztalatom.

jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm a segítségedet. Szerinte ma vagy holnap felhívom őket. De ezt az egészet nem értem. Tudom, hogy körzetre van bontva minden. Nekem mindig azt mondták, hogy csak saját hoz lehet menni vagy fizetni kell. Kíváncsi leszek. Ha ingyenes és 3 éve hallgatom a fogászatot pénz hiány miatt, akkor ideges leszek 😂.
jan. 11. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!