Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végzős vagyok az orvosin,...

Végzős vagyok az orvosin, szorongásos depresszióm van, híztam 4 kilót az antidepresszánstól. Van kiút?

Figyelt kérdés
Muszáj magamból kiírni. 1 éve családi ügyek miatt nagyon erős depresszióba estem, testi tüneteim lettek ezért elkezdtem pszichológushoz járni és pszichiátert is felkerestem aki felírt nekem antidepresszánst. 10 hónapja szedem. Az alatt 4 kilót hiztam. Ez nagyon bánt és nem tudom feldolgozni hogy én aki mindig jól voltam vékony voltam jókedvű, most ki vagyok égve, meg vagyok hízva, pánikrohamom volt, állandóan szorongok és utolsó erőimből csinálom ezt a sulit. 4 és fél hónap múlva kellene hogy végezzek. Volt már valaki hasonló helyzetben? Le lehet küzdeni ezt? Lehetek újra olyan kiegyensúlyozott mint voltam? Meg ez a hízás is.. 24/L

jan. 15. 18:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáteszem, hogy szerintem ez a gyógyszer abbahagyott hatni. Elején nagyon jól működött tele voltam energiával és motivációval amikor elkezdtem szedni aztán nyáron emeltük az adagot mert rosszul voltam és azóta sem az igazi. De nem akarom tovább emelni inkább konzultálok az orvossal nem lehetne-e valami mást kipróbálni.
jan. 15. 19:00
 2/14 A kérdező kommentje:
Most próbálok edzeni de azért is van szociofóbiám mert meghíztam és nem akarok a vékony barátnőimmel se találkozni
jan. 15. 19:01
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Gondolkodj! Négy kiló hízás jóformán nem is látszik, meg ráadásul tél van. Normál esetben is van a felnőtt embernek egy téli meg egy nyári súlya. Ennyit a kettő különbözhet.

Ha nem akarsz a teremben edzeni, sétálj egy parkban! Meditálj, aludj eleget, reggelizz, stb meg minden, amit magad is tanácsolnál ilyenkor.

Egyet ne tégy, ne a gyógyszert hibáztasd. Ha az elején jó volt, nem az romlott el. A depi ingadozó kórkép. Törődj az életmódoddal, és ne merítsd ki magad.

Sok erőt!

jan. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 gabor49 ***** válasza:
0%
ha orvos vagy miert itt erdeklodsz? gondolom ismersz pszichiatereket is
jan. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Antideprásszáns általába 3-4-6 honap mulva kezd el hatni ha szerinted miatta híztál iras fel a dokival SSRI-t
jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
5-nek: nem hetet akartál írni hónap helyett? Az SSRI meg antidepresszáns!
jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
19%
Nem a gyógyszertől híztál, hanem a kajától. (Én is szedem 12 éve, még mielött...)
jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az első lépés ahhoz, hogy ki gyere ebből, hogy befejezd az egyetemet. Sajnos leginkább csak akkor fogsz tudni teljesen fellélegezni. Mikor eljutsz erre a pontra, szerintem akkor érdemes kikapcsolódni és olyan élményeket keresni, amelyek kimozgatnak a szürke hétköznapokból.


Ezt akár most is megteheted ha van egy kis időd. Nem szabad belesüppedni ebbe az érzésbe, mert sajnos minél inkább benne vagy, annál inkább mélyebbre visz.. :/

jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

2022-ben végeztem gyógyszerészként, az utolsó másfél évem pokol volt családi és magánéleti történések miatt, gyógyszert kellett szintén szednem. Nagyon-nagyon szívesen beszélek veled privátban/más felületen, mert habár én már túl vagyok ezen, nagyon szeretnék neked segíteni! Kérlek írj rám.

jan. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9 hatástan tételeid nincsenek🙄
jan. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!