Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Végzős vagyok az orvosin,...

Végzős vagyok az orvosin, szorongásos depresszióm van, híztam 4 kilót az antidepresszánstól. Van kiút?

Figyelt kérdés
Muszáj magamból kiírni. 1 éve családi ügyek miatt nagyon erős depresszióba estem, testi tüneteim lettek ezért elkezdtem pszichológushoz járni és pszichiátert is felkerestem aki felírt nekem antidepresszánst. 10 hónapja szedem. Az alatt 4 kilót hiztam. Ez nagyon bánt és nem tudom feldolgozni hogy én aki mindig jól voltam vékony voltam jókedvű, most ki vagyok égve, meg vagyok hízva, pánikrohamom volt, állandóan szorongok és utolsó erőimből csinálom ezt a sulit. 4 és fél hónap múlva kellene hogy végezzek. Volt már valaki hasonló helyzetben? Le lehet küzdeni ezt? Lehetek újra olyan kiegyensúlyozott mint voltam? Meg ez a hízás is.. 24/L

jan. 15. 18:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szeretem mikor az emberek azzal kezdik, hogy jóformán 4 kg nem látszik meg…az itt a legkisebb gond emberek…!!


Ezt hamarabb is lehetett volna jelezni a pszichológus és az orvos felé vagy a pszichiáter felé…ezt a pár hónapot ki fogod bírni !!!


Aztán jöhet egy kis lazítás!

jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
7.vagyok, akkor módosítok: a kajától nem lehet hízni. Minden mástól lehet hízni.
jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#10 de vannak, írj rám 😃
jan. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
44%

A hízás rengeteg mindentől függ, az alvás minősége és mennyisége is közrejátszik benne. Ha ő egy “stresszevő” alkat, akkor simán lehet, hogy több táplálékot visz be anélkül, hogy észrevenné. Ezekben a nehéz pillanatokban az ember kapaszkodni szeretne valamibe és sokszor okol valami mást a történésekért.

Egy orvosi egyetemet elvégezni nem sétagalopp és a végére majdnem mindenki kikészül idegileg, rengeteg ember kér mentálhigiéniás segítségét. Nem olyan, mint egy átlagos egyetemi szakirány, ami 200-300 ezer forint/ félév és vannak keresztfélék. Minden vizsgának hatalmas a súlya, mert ha nem sikerül és évet kell ismételni akkor 1,35 milliót kell félévente kipengetni. Nálunk az évfolyamom nagy része államvizsgáról kijőve sírt, azt hittem először, hogy nem sikerült. Nem örömkönnyek voltak, hanem az a hatalmas mennyiségű stressz, ami az évek során felhalmozódott, így távozott. A munka sem könnyebb, hiszen minden döntésnek kockázata van.

Nyilván vannak nehéz szakok és munkakörök, nem is akartam ezekkel a sorokkal a többit elbagatellizálni, csupán arra akartam rávilágítani, hogy normális, ha a végére mentálisan elfárad valaki. Az utolsó pár hónap államvizsga előtt talán a legnehezebb.

jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!