Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Ma tesi órán fejen állás és kézen allást kellett gyakorolni. Óra végén már azt éreztem ezen gyakorlatok közben hogy a fejem szétrobban. Már nagyon fájt és így utána is érzem ezt a nyomást bár sokal gyengébben de például ha megfeszülök(pl. Erőlködés gyúrás közben) újra nagyon fáj. Az egész fejem nagyinon fáj, hátul elől mindenhol. Mi lehet ez? Túl sok vér ment a fejembe fejenállásnál?

jan. 16. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Agyi ér probléma! Irány a neurológiai kivizsgálás!
jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
NE ERŐLKÖDJ, irány az orvos! Ne halogasd, ne félj az orvostól! Attól viszont igen, hogy ez kivizsgálatlanul marad. Valószínűleg megúszod egy speciális életmód váltással, de talán gyógyszer is kell egy ideig. Mindenképp menj orvoshoz, hatalmas megnyugvás lesz miután alaposan kivizsgálják! ADDIG SE ERŐLKÖDJ! (Se edzés, főleg nem fejen állás, ne is kiabálj stb.) És kérlek szépen írj, hogy alakul az ügy!
jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az van hogy elmúlt a fejfájás egy éjszakai alvás után. Először elég nehéz volt elaludni mert az is fájt ha vízszintes pozízióba helseztem a fejem. Reggelre elmúlt és azóta már edzettem is és semmi bajom. Mit gondoltok hogy így is menjek el orvoshoz?
jan. 21. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj de örülök, hogy még életben vagy!


De könnyen lehet, hogy az életeddel játszol!


Kezelés nélkül halálos betegség is állhat a háttérben, sürgősen orvoshoz kell menned, még hétfőn!


Ha betegek az ereid, akkor váratlanul, hirtelen megismétlődhet a baj. Kisebb terheléstől is, durvábban.


Képzeld el, hogy telefonálás közben elkezd brutálisan füstölni a telefonod. De reggelre már nincs füst szaga, ezért viszed magaddal, mint ha mi sem történt volna. Szerinted mi fog történni a következő hívásnál? Ez nagyon nem jó ötlet! Ellenben ha sürgősen szervizbe viszed, akkor elég egy akku csere, nem robbantja le a fejedet. Érted a hasonlatot?


Most félsz beismerni magadnak, hogy sürgősen orvoshoz kell menned. Kifogásokat gyártasz. Halogatod. Tagadod. Ez természetes emberi reakció. Megértelek. Én is ugyanezt tettem. Az ember nem szívesen mond le a szokásos napirendjéről, nem szívesen megy orvoshoz stb.


De ezt könnyen meg lehet oldani: amíg félsz, addig ne menj orvoshoz.sak tedd fel magadnak a kérdést, hogy mitől félsz, milyen veszélyt látsz, ami távol tart az orvostól? Csak légy őszinte magadhoz. Te is tudod, hogy hülyeség lenne azt mondani, hogy nincs olyan veszély ami miatt orvoshoz kellene menned, mert a napnál világosabb hogy van. Az ember sokszor erőlködik, és nem normális ha ez ilyen tünettel jár. Vagy mi a terved, innentől nem fogsz kézen állni? Edzeni akkor is fogsz. Meg kiabálni. Meg emelni. Stb. Ezek is ugyanolyan

jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

... véletlenül elküldtem a piszkozatot. Szóval amíg félsz az orvostól, addig ne menj, csak ne tagadd hogy félsz, hanem gondold végig miért félsz orvoshoz menni. Félsz, hogy halálos diagnózist kapsz? Kizárt. Egyedül az lehet halálos, ha javítás nélkül használod a testedet. Hiába aludtál, most is ugyanolyan sérülékeny, szöveti szinten valószínűleg nem is regenerálódott rendesen, sőt egyre kisebb terhelésnél jelentkezhet a baj. Ettől félhetsz. De attól ne félj, hogy ez valami gyógyíthatatlan dolog. Ha valaki meghal agyvérzésben, na az gyógyíthatatlan. De ha csak egy kis Rutascorbint ír fel az orvos, akkor az könnyen beszedhető. Ha meg valami komoly betegség áll a háttérben, akkor egyrészt kérhetsz másodvéleményt egy másik orvostól, másrészt egy komoly betegség is sokszor könnyen gyógyítható. Meg amúgy is jogod van nemet mondani, ha túl nagy lenne a tempó hirtelen. De legalább addig is tudod, hogy mi bajod. De ne kezdj öngyógyításba, mert pl. hiába szedsz érfal erősítő vitamint, ha bakteriális vagy genetikai dolog van a háttérben, vagy ha nem is az erek gyengék, hanem valami idegrendszeri probléma. Szóval attól ne félj, hogy valami halálos diagnózist kapsz, vagy szét kell nyitni a koponyádat. Semmi ilyesmi. De ha ez lenne, nemet mondhatsz. De nem ez lesz, hanem labor, vérnyomás mérés, ártalmatlan dolgok.


Éjfél van, hulla fáradt vagyok érvelni, most te jössz, rá kell venned magad hogy elmenj ma orvoshoz. Félelmetes küldetés, de meg tudod csinálni és elmondhatatlanul hálás leszel magadnak utólag. És ha jobban belegondolsz, igazából nincs valós veszély az orvosos félelmeid mögött: nem veszi ki a vesédet, nem ad halálos diagnózist, max. egy gyógyszert, vagy csak új étrendet stb. És bármilyen nehéz a suli/edzés/randizás, ennyi kihagyás bele fog férni. De könnyen lehet életed legrosszabb döntése ha ahelyett hogy szembenéznél ezzel a félelemmel, inkább tagadod.


Simán megoldod. Képes vagy rá! Tudod, hogy fontos. Tudod, hogy az önbecsapás életveszélyes lehet, az orvos meg legfeljebb unalmas.


Menj orvoshoz! Ma. Ne félj!

jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát őszintén eddig nem féltem tőle de most már hogy ezt elolvastam már kicsit tartok tőle. Elmegyek a közeljövőben háziorvoshoz és megkérdem mi lehet.
jan. 28. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Már aggódtam érted, köszi hogy jelentkeztél. Örülök, hogy azóta nem okozott rosszullétet az ereid feltételezhető betegsége. Remélem, hogy alapos kivizsgáláshoz tudsz jutni, mielőtt komolyabb baj történik. Ha van bármi fejlemény, többünket is érdekel.
jan. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!