Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rilmenidin vagy nebivolol?

Rilmenidin vagy nebivolol?

Figyelt kérdés

Stresszes alkat vagyok (és fiatal), ez okoz emelkedett (néha kiugró) vérnyomást. Ha van itt esetleg orvos vagy hozzáértő, akkor meghallgatnám a véleményét.

Relaxációs kutyafüléktől meg gyógybögre teáktól kíméljetek meg légyszíves.



jan. 17. 17:46
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Metoprolol hatoanyagu gyogyszer, en azt kaptam.
jan. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos elavult és sokkal több káros hatása van bronchusokra és perifériaerekre, mint az ugyanabba az osztályba tartozó nebivololnak.
jan. 20. 20:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak 100mg felett van hatasa a legzesre..
jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked ACE gatlo (inhibitor) leviszi a vernyomast es a pulzust is (be lehet allitani) kell vagy feszultseg gatolt ion Ca++ csatorna modulator, kardiologus valtas, vagy ha haziorvoshoz jarsz aki alig ert hozza kuldjon mas kardiologushoz beutaloval.
jan. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3: de akkor sem az a legmodernebb, a perifériás ereket már 25-50 mg is szűkíti.

4: ACEi-vel egyetértek, enyhe szorongáscsökkentő hatása is van, de a kalciumcsatorna-blokkolók növelik a noradrenalin-kiáramlást, ráadásul önmagukban nem védenek a szívelégtelenségtől és a pulzust is emelhetik kismértékben az értágulat miatt (reflextachycardia)

jan. 20. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Szivelegtelenseg nem volt emlitve..


Modern vagy nem, mai napig hasznalnak pl alprazolamot ami szinten nem modern, diazepamrol ne is beszeljunk ami vagy az elso vagy a masodik benzodiazepine es mai napig nagyon hasznos es hasznaljuk. Szinten atipikus antipszichotikumok. Az ne tartson vissza, hogy mikor kerult piacra es ert veget a human teszt. Egyebkent minel regebbi egy gyogyszer annal hatekonyabb a besorolasa -> tobb adat -> tobb statisztika -> hasznaljuk vagy ne.


De akkor vissza a magas vernyomashoz, akkor ACE inhibitor vagy Ca++ csatorna gatlo blokk + dopamine antagonista vagy kis dozisban nyugtato -> kevesebb noradrenalin, szivelegtelenseget ne erintse.


De lehet gondolkodni antiepileptikumban is, pl Rivotril. A hatasuk nem mulik el, ha el mulna akkor az epilepsziasok nem szednek a bethesda korhazban, aki szedte az csak az elso "plateu"-t akarja ujra atelni.


ACE inhibitorok hosszutavon hatekonyak a szivbenulas ellen, a norepinephrine szivelegtelenseg esetben eleg sokmindentol lehet. Vesetol kezdve meszesedes. Ezt beszeld at az orvosoddal, nephrologia foleg, esetleg belgyogyasz.


A szimp. idegrendszer csillapitasahoz neurologia kellene. A rivotril erre pont jo, mert GABAkin szeru ligand gatolt (cl-)-szelektiv, de persze akkor leviszi a vernyomast meg a pulzust lehet tulsagosan.


Egy ACE inhibitor meg GABAkin hosszu tavra, a dozisnak megfelelve elkepzelheto eredmeny valoszinuleg. De a szivelegtelenseget nem hoztad a temaba csak most, azt ki kell vizsgalni, mert lehet a ket gyogyszer kontraproduktiv lenne a nephrogenik(?) diagnozissal szemben. Ez hosszadalmas kivizsgalast iger sajnos.

jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincsen szívelégtelenség, és nem is akarom, hogy legyen. Ca-blokkolók okozhatják egészségeseknél is hosszútávon.
jan. 20. 21:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Ok. Akkor csak magas vernyomas van. Ertem mar az egesz kepet.


Utana neztel mondjuk a propranololnak, metorpololnak, perindoprilnak. Akarmit mond az ember nem fogadod el, mert lelassitja a legzest, tul eros, szivelegtelenseg. Ez mar enyhe hipochondria ne haragudj.


Szedjel perindoprilt es kesz. Azt meg dicserted is. En mar nem kommentelek, mert nincs ertelme. Van ket gyogyszer amit hallottal, hogy jo valahonnan es azt akarod hallani amit szeretnel azaz hogy valamelyik jobb, mert te ugy gondolod legyen az az elso vagy a masodik. De akkor szedd azt.

jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Még annyit megkérdeznék, hogy milyen esetekben alkalmazzák a rilmenidint, ha nem ilyenekben?
jan. 21. 10:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Fokent hypertensio (magas vernyomas) ra meg kronikus vesebetegsegre (I1 receptor). De szelektiven ha minden igaz. Egyebkent opioid fajdalmakra, I2 receptoroknal meg ha minden igaz akkor nem opioid fajdalomra, I3 nal mar nem emlekszem. Kis molekulaju azt tudom, atmegy a BBB-n, gondolom lipofil is ezek szerint.


Feherje kotodeset nem tudom. Sem a felezesi idejet vagy kiurules modjat, biohaszn./absz.biohaszn. sem. Ezek mind fontosak egy gyogyszer AUC (PO)-jere es hogy meddig hat, nem csupan a felezesi ido, ahogy mindenki emlegeti. Milyen transporterek, metabolizmus milyen modon tortenik (hydrolosis, metilizacio, glukoronidacio...)


Remelem kielegito valaszt irtam. Nem magyarul tanultam a farmakologiat ezert lehet egy par szo nincs is magyarul, elnezest.

jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!