Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » ? Fagyási sérülés (frostbite)...

? Fagyási sérülés (frostbite) - CSAK AKIK ÉRTENEK HOZZÁ!!

Figyelt kérdés

Élethelyzetemből adódóan rendszeresen hidegben tartózkodok.

(Én vagyok az az erdőlakó, extrém éhező, extrém alváshiánnyal és nyugalomhiánnyal, valamint hang-, és szagérzékenységgel rendelkező felhasználó, aki rendszeresen közzé tesz itt kérdéseket ezekkel a betegségeimmel és élethelyzeteimmel kapcsolatban.)


Ezúttal fagyásról van szó. Már sokszor megtapasztaltam, többnyire az ujjaimon. Egy-egy ilyen eset után rendkívül érzékenyek lesznek az ujjaim, mintha egy védőréteg lekerülne róla. (Volt már olyan is, hogy nem emberi mértékben (tehát a megszokottól markánsan eltérő mértékben) duzzadtak az ujjaim a fagyást követő napon(!!!) - Ennek az okára és természetére is kíváncsi vagyok – ha valaki tudna rá magyarázatokat írni –, de a kérdést nem ezért tettem fel.) Igen rendkívüli fájdalommal járnak ezek, esetenként ordítok-üvöltök a fájdalomtól (de tudom, hogy túlélem, mert korábban is túléltem).

Az érdekelne, hogy mi történik, mitől válik érzékennyé a rendkívüli hidegtől, és, hogy ebből kifolyólag mivel lehet a regenerálást felgyorsítani? Tapasztalatom szerint (talán*) néhány nap alatt helyreáll, de ezt a néhány napot is – amennyiben lehetséges – szeretném lecsökkenteni.

*Nem figyeltem meg, hogy mennyi idő alatt regenerálódik, ezért használom a "talán" szót.


Köszönöm a segítő válaszokat!



#hideg #fájdalom #fagyás #Fagyási sérülés #Fagyott ujj
jan. 19. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha néhány nap alatt helyrejön, akkor az nem túl komoly dolog, nem lehet túl magas a fájdalomküszöböd, ha ettől is ordítasz.

Amúgy a fagyási sérülés természete nagyjából ugyanaz, mint az égési sérülésé. Kb ugyanúgy kell utókezelni. Amúgy néhány napos regenerációs időt hová akarsz csökkenteni? Nem vagy te Rozsomák, h percek alatt meggyógyulj.

jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Ha néhány nap alatt helyrejön, akkor az nem túl komoly dolog" - Aha.....Persze, nem vágják le az ujjaimat, annyira tényleg nem komoly...


"nem lehet túl magas a fájdalomküszöböd, ha ettől is ordítasz." - Látom nem tapasztaltad meg, hogy milyen az, amikor nem a hideg, sem nem a megfelelő mennyiségű öltözet hiánya miatt fázol, hanem azért, mert nincsen energia tartalék a szervezetedben és egyúttal nem aludtál jól (a táplálék hiánya miatt) és ezek miatt a vérkeringésed is rendkívül, de rendkívül rossz.


"Amúgy a fagyási sérülés természete nagyjából ugyanaz, mint az égési sérülésé. Kb ugyanúgy kell utókezelni." - Pontosabban? Például bőrnyugtató (aloevera) krém gyógynövény kivonatokkal? Már rég tanulmányoztam égési sérülés kezelését.


Nem percekre akarom lecsökkenteni, nem csoda dolgot várok, de jó lenne, ha hamarabb elmúlna az érzékenység.

jan. 19. 18:18
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor ne éhezz
jan. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#2 a hülyeségen nem tudunk segíteni. Ilyen problémával pszicho szakemberhez fordulj.
jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!