Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Valóságban létezhet hogy...

Valóságban létezhet hogy akire ennyiszer rá lőnek nem hal meg azonnal?

Figyelt kérdés

Filmben volt olyan hogy valakire 9 mm-es pisztollyal rálőttek kb 8-at. Nem halt meg azonnal, hanem csak összerogyott de életben maradt még nagyjából 1 percig, négykézláb mászni úgy ahogy tudott és kb 2 perc után halt meg.

Akire test-szerte (nyak alatt és comb fölött) ennyiszer rálőnek 9 mm-es lőszerrel, a valóságban létezik hogy ne haljon meg azonnal vagy legalábbis el ne ájuljon? Szív, tüdő, gyomor, máj, vese, stb mind létfontosságú szervek, azon felül a lövés miatti sokk miatt szinte azonnal elájulna az illető nem?



2023. febr. 10. 19:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Film =/= valosag.
2023. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Valóban nem azonnali a halál, pár perc míg elvérzik az ember vagy belehal a szervek károsodásába. Viszont a hatalmas fájdalomtól szinte azonnel elájul az illető amíből már fel nem fog ébredni.
2023. febr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

#2

Szerintem téged még nem ért ilyesféle hirtelen, traumatikus sérülés.

Mert amúgy az a helyzet, hogy qvára nem fáj, gyakorlatilag nem is érzed, mert eláraszt az adrenalin.

2023. febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
#3 Ha beléd lőnek pár golyót gondolod azt nem éreznéd? 8-10 lövésnél egyszerre több szerv sérül nagy mértékben.
2023. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez nagyon lutri. Nincs olyan, hogy meglőnek X szervet és annak Y a leállási ideje.
2023. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
39%
Valóban lutri. De akit ennyiszer meglőnek annak biztos hogy annyi, ha szerencséje van nem szenved sokat hanem hamar meghal.
2023. febr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%
Van akit sokszor találnak el, ha a lövedék nem ér létfontosságú szervet vagy ütőeret, akkor eltart egy darabig mire valaki kivérzik. Régebben volt a hírekben hogy egy nő 6-szor lőtt rá egy támadóra, mind a hatszor eltalálta, de a férfi fogta magát és elszaladt. Előfordul. Persze ha valaki lábán eltalálják az ütőeret akkor az 1-2 perc múlva már nem él. Láttam egy videót akit ott találtak el, nem volt szép látvány és 1 perccel később már nem mozgott...
2023. febr. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
#7 Azért a rálőtt nem feltétlen egyenlő azzal hogy el is találta. Ha nem tapasztalt a fegyverhasználatban és váratlanul éri lehet a lövés erejétől meg amúgy is félre lőtt.
2023. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nos, nem tudom, vágod-e, de pl. a májban, vagy pl. a tüdőben alig vannak fájdalom-érzékelő receptorok.

De amúgy persze, nyilván érzel valamit, de az nem fájdalom. Tényleg.

Legalábbis nem azonnal, sőt, eltelik minimum fél-1 perc, vagy több perc, mire egyáltalán annyira fájni kezd, hogy azt már az agyad is fájdalomként regisztrálja.


Tapasztaltam, egyszer beleestem kiálló betonvasakba, kettő ment át a hasüregemen, egy a combomon.

Egyszer elütött egy autó kb. 50-el, szanaszét szakadt térdizület, törött könyök, bordák.


Hidd el, nem fáj azonnal, sőt, mint ahogy mondtam, ~ fél percig csak annyit érzel, hogy valamiféle behatás történt, de egyáltalán nem fáj, utána már szép lassan elkezd erősödni a fájdalom, de messze nem elviselhetetlen.

Ettől nem fogsz elájulni.


Amit ilyenkor érzel, miután realizáltad, hogy mi történt, az egy brutális félelem-pánik hullám, ami mintha végigfutna az egész testeden - azt mondjuk el tudom képzelni, hogy valaki ettől elájul, az betonvasas esetnél én is közel voltam hozzá.

2023. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
82%

Lol, pont hogy kivételesen valódi a film. Általában valakit kétszer mellkason lőnek és azonnal meghal bármi féle szenvedés nélkül.


Nem linkelhetek ide videókat, de menj fel youtubera és nézz amcsi zsarus felvételeket ahogy lelőnek embereket. Az egy percig vergődés teljesen reális lehet a valóságban is, ez csak azon múlik, hogy hol érte találat. De pár tíz másodpercig szenvedés sajnos szinte garantált.


Ha ennél is bátrabb vagy, akkor a háborúból nézz videókat, ott sajnos tapasztalni fogod, hogy mennyire nem egyből hal meg valaki.


Deee ha nagyon nagyon bátor vagy és van gyomrod, akkor menj fel direkt ilyen gore oldalakra, ott méginkább tapasztalni fogod, hogy nem egyből halnak meg az emberek.


Direkt nem írok erre anatómiás választ, mert egyszerűen lehetetlen lenne korrekten leírni. Nagyon röviden talán a lényeg az az, hogy ha nem találják el a szívedet és csak az egyik tüdődet éri találat, akkor nagyon is nagy az esélye, hogy nem fogsz gyorsan meghalni. Ugye az adrenalin elönt azonnal, szóval ami megfog ölni, az a vérveszteség, nem fogsz pl elájulni a fájdalomtól. Vérveszteség meg ugye annak a függvénye, hogy hol ért találat.

Keress rá arra a bankrablásra angolul, ahol eltalálták a nyaki ütőerét a bankrablónak és még ő is 20-30 másodpercig szaladgált, pedig folyamat spriccelt a vére. Szóval nagyon nem úgy működik ez, hogy meglőnek és meghalsz.



Ui:

-Látom lepontozási hullám van:D ha valaki megnézi a videókat és szerinte utána is lepontozást érdemlek, az kérem fejtse majd ki, mert nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen ellenérveket tudna felhozni.

2023. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!