Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak az ember kezét tudjak...

Csak az ember kezét tudjak infúzióra rákötni?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam aki falcol és egyszer infúzióra jutott, szerencsére nem lett semmi baja, Viszont van egy másik gyerek aki nem a karján falcol hanem a combjain, nagyon aggódom miatta.

Tehát például ha nagyon mélyre megy a vágás, akkor ugye nem hal meg, hanem sikerülhet megmenteni őt?

Lehet, buta kérdés de még sose láttam, hogy infúziót comra kötöttek volna rá. És tényleg nagyon aggódom miatta



jan. 22. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Felszínesen futó érbe lehet könnyen és biztonságosan beszúrni a kanült.
jan. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Metionin ***** válasza:
100%
Az infúziót nem aszerint kötik be, hogy hol van sérülés, hanem hogy hol van megfelelő ér. Be lehet kötni könyökhajlatba, kéz-lábfejbe, combba de akár nyakba is.
jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A comb "has" felé eső részén nagyon mélyen vannak a nagyerek, falcolással kb elérhetetlenek.


Az alkar tenyér felőli részén már esélyesebb elszántani egy vénát, ha elég mélyen vagdossa magát.


Az infúziót rengeteg helyre be tudják kötni, ahogy az előttem levő is írta, de ha olyan súlyos a folyadékveszteség, vagy a sokk miatt annyira össze vannak esve az erek, hogy nem lehet kanülálni, akkor még mindig van intraossális csatornára lehetőség.

jan. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt már a lábfejembe kötve infúzió.
jan. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!