Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magasvérnyomás betegek, ti...

Magasvérnyomás betegek, ti mennyi kávét isztok naponta? és ha kérdezhetem milyen vérnyomáscsökkentőket szedtek?

Figyelt kérdés

én naponta 2 kávét iszom, 1 cukorral meg egy tejszínnel.


reggel 1 tabletta Coverex As Kombot szedek, 6 éve.


21/F


jan. 27. 05:46
 1/10 anonim ***** válasza:
9%

magas vérnyomás étkezés és mozgásszegény életmod. Ne gyogyszert szedj az

csak az orvosnak jó kapja százalékot utánna mert állando. Étkezésen probálj változtatni kevesebb hus több gyümölcs zöldség

jan. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Három éve szedem a lisopress 10mg tablettát naponta egyet. Kávét sosem iszom de napi fél liter kólát megiszom. Hetente egyszer járok focizni és naponta 10 ezer lépést teszek meg. Így a vérnyomásomat tökéletes.

47F

jan. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Probáltad már nem veszel be vérnyomás csökkentöt mi történik?
jan. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Régen szedtem vérnyomáscsökkentőt, Cynt-et, majd apránként észrevettem, hogy valami nem oké: izomból fogytam vagy 30 kilót, borzalmas hát/derékfájás, fogaim lukadtak ki sorban, idegbeteg voltam, stb.

Körzeti doki megkérdezte így, konkrétan: mi a f.sznak szeded ezt még?

húzzak el egy konditerembe, kardio mozgás, egyek normálisan.

jan. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

"csak az orvosnak jó kapja százalékot utánna mert állando"


Francokat. A magas vérnyomást nem szabad kezeletlenül hagyni, mert a sztrók, infarktus csak idő kérdése. Nem azért írják fel, mert nekik jó, hanem mert a magas vérnyomás nagyom veszélyes.


Én eddig akármilyen magas vérnyomásos beteggel beszélgettem, mindegyiknek úgy írták fel a gyógyszert, hogy el kellene majd hagyni. Csak általában ahhoz el kellene kezdeni mozogni, diétázni elhagyni az alkoholt, időnkét a húst, tejet is. Azt meg ki csinálja meg?

jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Hogy a kérdésre is válaszoljak: 35 éves koromig nem kávéztam szinte egyáltalán, most 2-t iszok naponta feketén. Nincs magas vérnyomásom, legutób 128/74 volt, nem szedek semmit.
jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a kávé hasznos, egyáltalán nincs káros hatással a magas vérnyomásra (nyilván ha megiszol egy nap 6-8-10-et akkor már van). De napi 2-3 csésze nem rossz, nyugodtan ihatod. Az energiaitalt kerüld ha teheted.
jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

15 éves korom óta szedem..ha nem szedem be 168/100ig megy a vérnyomásom..igy gyogyszerrel 122/83 kozott alakul.

testmagasságom 177cm, testsúlyom 74kg.

jan. 27. 09:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Napi 1-2 kávét iszom. Nebiletből szedek 1-et reggel. Tökéletes a vérnyomásom: 110-120/60-70 között mozog.

23F

jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor mindenképpen kell szedni, nekem pl. 170/100/110 pulzus is van gyógyszer nélkül, de Lercaton 10mg és Bisoprolol 5mg rendben tartja. Ha nem szedem be, akkor kb. 2 napig jó minden, utána felmegy megint. Napi 2-3 kávét iszok cukorral, tejszínnel. De az igaz, hogy a sport, a mozgás kell és jó hatással van erre, plusz most diétázom.
jan. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!