Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a 2,5 éves gyerekem utcán...

Ha a 2,5 éves gyerekem utcán szól, hogy pisilnie kell és kialakulóban van a szobatisztaság, akkor mondjam neki azt hogy bírjon ki hazáig 15 percet? Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma a játszin szólt mondtam neki hogy bírjon ki 10 percet a lépcsőházban nem bírta tovább szólt h nem bírom de már folyt is. Nem szidtam meg mert semmi értelme nem lett volna. De azt sem tartom illendőnek hogy az utcán a bokorba menjen, de már a pelenkával sem akarom összezavarni.De ő is tudta hogy nem jól tett mert mondta hogy bocsi.

jan. 29. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem rosszul döntöttél, nem várható el egy ekkora gyerektől, hogy kibírja akármeddig is, mert teljesen kiszámíthatatlan náluk, hogy mikor tudatosul bennük az inger. Most sajnos egy rossz élménnyel gazdagodott, de el kell engedni, ha már visszacsinálni nem lehet.


Engedni kellett volna a bokorban pisilni. Te nem tetted jól, hogy nem engedted neki.

jan. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Én azt értem de arra is meg akarom tanítani, hogy tartani is kell tudni.

Akkor megszokja hogy oda pisil ahova akar hátha következőre előbb szól. Nem? Nem órákat kértem tőle csak 10percet.

jan. 29. 21:39
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"arra is meg akarom tanítani"

. Egy 2 és fél éves gyereknél az óriási siker, hogy szól, és addig kibírja, ami leveszi a ruhát. Ebből lesz majd 5 meg 10 perc stb.

jan. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jó oki akkor holnap a bokorba viszem de szeretném ha mihamarabb kibírná hazáig és nem a természetet szennyezné. Mert én igaz felnőtt vagyok de 10 órát is kibírok ha muszáj.
jan. 29. 21:49
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező majd még nálad is eljön az a kor,nem hogy az utcán,de otthon sem fogsz elérni a wc ig.
jan. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az még messze van 25 éves vagyok.
jan. 29. 22:12
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Amíg nem voltak a gyerekeim fixen szobatiszták nem hagytam el velük a házat pelenka nélkül 🤷‍♀️
jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Akkor bepisilteted a bokorba, de nem várod el tőle, hogy "kibírja". Örülj neki, hogy egyáltalán már tud jelezni, de ha több ilyen "baleset" éri, akkor megint pelusos lehet.


Fel nem merülne bennem, hogy tartogatnia kellene egy 2,5 évesnek a vizeletét.

jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
De ő is tudta hogy nem jól tett mert mondta hogy bocsi - mit??? Hogy úgy viselkedett, mint egy kisgyerek??? Szerencsétlen :(
jan. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tudta hogy ki kellett volna bírnia. Ma hogy voltunk a játszik maga mondta a boltba pisi lesz de kibírom mondtam neki pisilj a fűbe azt mondta kibírom otthon már nyüsszögött hogy sürgős de kibírta igaz amint wc-re ült ömlött.
jan. 30. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!