Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vastagbél átjárhatóságának...

Vastagbél átjárhatóságának javítása?

Figyelt kérdés

Van bárkinek bármi ötlete a vastagbél átjárhatóságának javítására? Tudom, hogy sok különböző okból lehet gátolt, amik más-más (akár ellentétes) megoldást kívánhatnak. De engem most minden módszer érdekel, bármilyen akadályt is hárít el a béltartalom útjából. Pl.:


Segíthet napi legalább 2 L víz fogyasztása, mert enélkül a béltartalom is szárazabb és keményebb. Illetve talán maga a vastagbél is szárazabbá válhat, nem tudom.


Segíthet a nyugalom, mert félelem hatására összeszűkülhet a vastagbél, beszorítva a bélgázokat, székletet. (Ezt most költöttem, hozzáértés nélkül.)


Segíthet a polipok eltávolítása, amik a vastagbélben növekednek cukros étrend hatására, és jelentősen nehezítik a bélmozgást, de ultrahanggal diagnosztizálhatók és rutinműtétben eltávolíthatók. (Ehhez a példának sem ellenőriztem a valóságtartalmát, csak úgy kitaláltam.)



jan. 31. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

Zagyvaság.

A bélproblémáiddal fordulj orvoshoz.

jan. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bélpolip nem a cukor hatására alakul ki, hanem genetika, nincs megelőzése, nincs hatása a bélmozgásra, viszont lehet rosszindulatú. Szövet, nem lehet kimosni egy pohár vízzel.

A vékonybél szűkül.

2l víz semmire nem elég a"tisztításhoz"

Salaktalanítani kell, speckó

tea, rostos étel, sok folyadék,

a fehér lisztet,keményítőt, savas ételt kerülni.

jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan egyre rostosabbakat ennék. És naponta minimum egy almát.

(A rostos alatt véletlenül sem a teljes kiőrlésű kenyeret, vagy a korpáskiflit értem, ezeket nem ajánlom! Ne a lignin, hanem a pektin alapú rostokat preferáld. Sok zöldség és gyümölcs és szilvalekvár, kompót amit javaslok.)

febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!