Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy orvosi beutalóra nincs...

Ha egy orvosi beutalóra nincs ráírva dátum akármeddig felhasználhatom vagy fogják látni valahol a gépben hogy mikor kaptam?

Figyelt kérdés
febr. 2. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ma már minden az eeszt rendszeren keresztül történik, ahol naplózva van. A beutalón is szerepel a naplószám, az alapján vissza tudják keresni.

Azt hiszen 3 hónapig érvényes a beutaló, de ebben nem vagyok biztos.

febr. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 90 napig érvényes. Rá szokták írni a dátumot, amikor adták.
febr. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom mi a szabály, de szerintem kötelező a dátumot feltűntetni.
febr. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha külön nincs is ledátumozva, a naplósorszám nevű számsorból kiolvasható a kiadás dátuma. És nem fogadják el a szabály szerinti 90 napon túl.
febr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abból hogy olvasható ki?
febr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 metaxxa ***** válasza:

Úgy, hogy az is rajta van, hogy ki utal be és hova és attól függően más és más rendszer szerint van képezve.


1. Háziorvos, egyéb egészségügyi alapellátást végző orvos beutalása esetén 8 jegyű naplósorszám, ahol az első két számjegy a hónap sorszáma, a harmadik és negyedik számjegy a napi dátum sorszáma, az ötödik számjegy a kötet sorszáma, a hatodiktól a nyolcadik számjegyig a forgalom napi folyamatos sorszáma;

2. Járóbeteg-szakellátást nyújtó orvos beutalása esetén a beteg 8 jegyű naplósorszáma, ahol az első két számjegy a kötetszám, a további hat számjegy a köteten belüli sorszám;

3. Fekvőbeteg gyógyintézeti ellátást nyújtó orvos beutalása esetén a beteg 9 jegyű törzsszáma, ahol az első négy számjegy az év, a további öt számjegy a sorszám.


Illetve ha családtagod a beutaló orvos (Pro Familiás a beutaló), akkor meg év-hónap-nap van benne, esetleg vezető 0-val, ha kell.

Ha az ellátást végző (ahova beutaltak) járó szakrendelés/diagnosztika/labor, akkor 8 karakteres a naplósorszám, amit elfogadnak, ha fekvő ellátásba utaltak be, akkor ott 9 karakter az elvárt, ezért szokták vezető 0-val pótolni.

febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na és akkor mi van, ha 4 honapra, vagy többre kapok csak időpontot?

Lassan ott tartunk, hogy az időpont kérésre is kell időpontot kérni!

febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi, az időpont kéréskor legyen érvényes.
febr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!