Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tumormarker szűrésnél az...

Tumormarker szűrésnél az eredményeket hogyan kapom meg? Értelmezi nekem valaki majd az adatokat ?

Figyelt kérdés
febr. 5. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen tumormarker és miért csináltattad? Csak mert a PSA-n kívül önmagukban semmit sem jelentenek.
febr. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még nem csináltattam. De tudtommal a PSA eredménye sem biztos a prosztatarák szűrésre.
febr. 6. 05:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem biztos, a biztos csak a szövettan. De az elég jó jelző. A többi önmagában nem ér semmit.
febr. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
PSA sem biztos rákra, de az tipikusan prosztata specifikus, és attól függ mennyi a szintje, mert bizonyos érték felett érdemes biopsziát csináltatni, azon kiderül minden. A tumormarkerekkel meg önmagában még ha emelkedettek is, nem tudsz mit kezdeni, azok nem specifikusak, ezek inkább csak tumoros betegek utánkövetésére valók.
febr. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

44 éves férfi vagyok, ezeket szűrném, egy csomagban:

AFP, CEA, CA19-9, PSA, fPSA.


Vélemények ?

febr. 6. 15:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Van valami panaszod? A PSA-t nézesd, a többi így felesleges. Menj el laborra, kismedencei ultrahangra, esetleg végbéltükrözésre, azt elég innentől 5 évente, ha minden ok. Ezekkel többre mész.
febr. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

PSA, fPSA: már leírtuk.

AFP: máj, here, petefészek rák lehetőségét lehet vele nézni, de önmagában szűrésre nem alkalmas, a negatív eredmény nem jelenti azt, hogy nincs jelen daganat az érintett szervben, valamint a pozitív eredmények nem elég specifikusak diagnózis felállításához. Utánkövetésre alkalmas.

CEA: Ha jelen van a vérben, az gyors ütemben szaporodó sejtcsoport, tumor jelenlétére utal valahol a szervezetben. Nem ad információt, hogy milyen kóros folyamatról van szó. A vizsgálat eredménye alapján tehát lehet rákos megbetegedésre következtetni, a teszt a kezelés eredményességének kontrollálására alkalmas.

CA19-9: A sejtek felszínén található antigén, mely nem okozója a rákos megbetegedésnek, de ha nagyobb mennyiségben fordul elő a szervezetben, az hasnyálmirigyrákra utalhat. Önmagában nem elegendő a rákbetegség megállapításához, mert nem elég specifikus, illetve érzékeny. A teszttel a hasnyálmirigy -, és az epevezeték rák egyéb, nem rákos állapotoktól jól megkülönböztethető. A vizsgálatot a kezelőorvos a hasnyálmirigyrák kezelésének monitorozására, a betegség esetleges kiújulásának kimutatására kéri.

febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kolonoszkópián voltam 2 hónapja mert ritkán, de volt véres székletem, polipot sem tanált a doki, magán egészségügyben csináltattam.

És végbélrepedésre (fissura) szűrtek ki még a kolonoszkópia előtt proktolgián.

febr. 6. 16:59
 9/12 anonim ***** válasza:
És? Akkor minek kellenek a tumormarkerek?
febr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor ennyire feleslegesnek tartjátok ?
febr. 6. 17:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!