Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mellkasröntgen megfelel...

A mellkasröntgen megfelel tüdőszűrésnek?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak áprilisban lesz csipőprotézis műtétje, emiatt sok vizsgálatot csinálnák neki már most, többek között kb 3 hete volt mellkasröntgenen

Ahol lakunk, falu szinten pénteken lesz tüdőszűrés, anyám szerint neki nem kell mennie, hiszen ennyi sugár nem tesz jót a szervezetnek, szerinte a röntgen kimutatta volna ha ne adj isten, baj lenne

Tudom hogy ez egy komolyabb kérdés, de hátha

Köszönöm



febr. 7. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

tüdőszűrésnél kimondottan a tűdőt nézik, pl daganat tbc miatt


Melkasröntgennél is nézik a tüdöt de ott figyelnek minden másra is amia felvételen látszódik, pl bordák,gerinc szív mérete, szívérendszeri elváltozások is észlelhetők


Szerintem egy normális radiologus a melkasröntgennél is észreveszi ha a tüdőben van valami eltérés.


De szerintem érdemes lehet anyukádnaka tüdőszürésre is elmennie.

Mondja el hogy volt melkasröntgenen, kérdezze meg hogy ilyenkor mi van, aztán a radiologus eldönti.

febr. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
febr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi szükség külön tüdőszűrésre.
febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanaz
febr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanaz. De nem lenne magas a sugárdózis még egy röntgennél sem, töredéke egy pet ct-hez képest. Viszont felesleges, mert már volt.
febr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Megfelel, persze, ugyanaz, nem kell tüdőszűrés, de nem csak a sugárdózis miatt, hanem felesleges lenne.
febr. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Nektek ❤️
febr. 7. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!