Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szüntethető meg az...

Hogyan szüntethető meg az extrém izzadás?

Figyelt kérdés

Alapból nem vagyok szégyenlős, problémám sincs azzal, ha pl. egy meetingen beszélnem kell mások előtt, de egyszerűen annyira izzadok, hogy kibírhatatlan. Középsuli óta ez van, emlékszem érettségin is durván átizzadtam az ingem.


Izzad a testem, a homlokom, minden. De nagyon. És mégse érzek lámpalázat vagy diszkomfortot, hogy nekem fel kell szólalnom.


Valakinek valami bevált praktika?


ui. az izzadásgátló semmit nem ér, a homlokomra meg nem is kenhetem..



febr. 8. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Orvosi vizsgálat. Több oka lehet.
febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

túlsúly, szív, hormonok stb...

Ennyi infóból nem lehet megtudni, de ja, orvos.

febr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Emelkedett pulzus,vércukorszint,
febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha semmi orvosi problémát nem találnak, és régóta fennálló az izzadás, esetleg felmenőknél is volt már ilyen, azt elsődleges hiperhidrózisnak nevezik. Ezt nem betegség okozza, hanem a verejtékmirigyek túlzott aktivitása. Megszüntetni szinte lehetetlen sajnos, de korral előrehaladva van akinél enyhül. Van aki botox illetve iontoforézis kezelést használ rá, vagy műteni is lehet.
febr. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Alaphelyzetben csak annyit izzadok, mint bárki. Itt kifejezettem arról van szó, hogy csak a stresszesnek ható szitukban. Semmi egészségügyi problémám nincs egyébként.
febr. 8. 15:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugtató?
febr. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Túl sok koffein (kávé/tea/energiaital) is okozhatja, saját tapasztalat. Nálam ez annó úgy jött ki, hogy edzés alatt a legkisebb terhelésre is szakadt rólam a víz, miközben nap közben amúgy tök jól elvoltam.
febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!