Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 2 hete költöztem el otthonról,...

2 hete költöztem el otthonról, és megbetegedtem. Másik megyében vagyok,és az itteni háziorvos beleköt abba, hogy miért nincsen ide lakcímem,és nem akart ellátni, egy hete mikor lent voltam. Megteheti ezt? Ma megyek hozzá, 12-re van időpontom.

Figyelt kérdés
Megint beszólt az asszisztens,hogy csináltassak ide lakcímet,mert hogy így nem láthatnak el..Ez igaz? Én úgy tudtam,ha kukutyinból járok háziorvoshoz,mert őt választom,és át van kérve a kartonom is,akkor mindegy hova járok. Most akkor igazából mi a helyzet?
febr. 13. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem köteles ellátni, és jól van ez így, különben boldog-boldogtalan hozzá járna.


Jelentkezz át, probléma megoldva.

febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, igaz. Csak ott látnak el ahova be vagy jelentve. A háziorvos dönthet hogy exttajófej és ellát lakcím nélkül de ez a ritka. Alapesetben csak ahhoz mehetsz ahova be van jelentve a lakcímed.

Csinálj tartózkodási helyet. Online kb 5 perc csak kell a tulaj hozzajárulása vagy bérleti szerződés ha albérlet.

febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most képzeld már el, van Bp-n egy jó orvos, híre megy, és agglomerációból is oda járnának az emberek "mert ő jó szakember".


Persze.


Az megy oda, aki oda tartozik lakcím alapján.


Lehet ezen vergődni, attól nem változik, hogy az orvos nem köteles bemondás alapján senkit ellátni.

Ott laksz a "körzetben"? Nem, akkor szia.

febr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó, erre voltam kíváncsi.Köszi a válaszokat.
febr. 13. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
Amit írtak, vagy fizetsz egy magán háziorvosnak.
febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!