Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy fáj a fejem...

Miért van az hogy fáj a fejem ha nem iszok elég vizet?

Figyelt kérdés
Napi 1 max 2 pohár vizet szoktam inni. Nincs erre valami más mód hogy elkerüljem a fej fájást?
febr. 14. 17:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem érzi a szomjas vagyok érzést. Ha érzed az már rég nagy baj. A szomjusag erzes a test szomjusaganak az otodik jele. Akkor mar eleve keso inni.

Nos leirtad hogy tudod hogy nem jo. Epp itt az ideje valtoztatni. Poharak minsen szobaba es ketorankent ebreszto a telefonon.


En voltam kb 15 eve kiszaradassal korhazban. Nem buli. Azota iszom rendesen. Lenyegeben folyamatosan. Az utobbi 4-5 evben mar kivanom is ha pl egy oraig nem iszom semmit. Es ez igy egezsseges. Munkaban folyamatosan mellettem a palack es tudom hogy ebedig 2x, hazamenetelig meg meg ketszer fogy el. Delutan es otthon elfelejtek inni, na meg hetvegeken de nekem van ebresztom. Es lassan el tudom hagyni. A kikészített poharak beváltak.


Amugy ezt ugy fogom fel mint a zoldsegeket. Egyiket se szeretem mimd csak elmegy. De zoldseget kell enni az egeszseghez. Szoval eszem. Mert kell. Na inni is kell

Szerintem a fejfajasod es azbegeszseged lehetne a kezdeti loket hogy vegre valtoztass. Gondolom veseleállást sem akarsz.


Egyszerre meg nem jó sokat inni. Nem is ér semmit. A folyadékot nem lehet tömbösíteni. 2 és 4 deci kozott legyen.


Szerintem most ebben a pillanatban ahogy ezt a választ olvasod, állíts be minden nap 10, 15 es 18 orara ebresztot. Kesobb lehet novelni.


Egyebkent a nagymamamnak mindig mondtam hkgy igyon. Foleg nyaron. De nem ivott mert akkor pisilnie kellett. Egyszer kaptuk a telefont vasárnap 9kor hogy összeesett a templomban. Onnantól mindig volt nála vizespalack. Eleinte naponta felhivtuk egymast hogy igyunk vizet. Aztan egyre ritkabban kellett. Megtanultuk. Soha többet nem volt rosszul. Azóta már nincs velünk sajnos de mindig szeretettel emlékszem mikor viccesen úgy tette le a telefont hogy "igyál elég folyadékot". Vsgy mikor a fellépésemről elküldtem emailben a videót és az volt az elköszönés hogy "ne felejtsd a vizet". Na mindez sokkal jobb lett volna anelkul hogy a templom elott a mentosoktol kellett átvenni.


Összességében: tested jelez hogy igyál. Szóval igyál

febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

#7 vagyok ismét. Bocsánat, visszaolvasva kicsit tényleg elragadtattam magam.

Emberek vagyunk mindannyian, és mindenki kicsit máshogy működik, de ha már fáj a fejed a kiszáradástól, akkor az biztos hogy nem jó jel. Írhatnám, hogy vegyél be egy Algopyrint és az majd elmúlasztja a fejfájást, de az oka ettől még megmarad és ebben a helyzetben inkább azt kellene helyretenni. Citromos víz, limonádé. Igyál ilyet napi többször. Egyrészt finomabb, mint a sima víz, másrészt a savanyú íztől jobban kívánod majd folyadékot. Étkezésre ugyanez, rendszer kell bele, különben elkezdesz szédelegni és nem tudsz megfelelően koncentráni. Nem kell túldimenzionálni a dolgot, de ha korog a gyomrod, akkor egy kis gyümölcs, keksz vagy akármi segít átvészelni, amíg eljutsz odáig hogy le tudj ülni egy nagyobb étkezéshez.

febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen depressziósnak lenni, de én nem érzem magamat annak. Végül is be kell látnom, hogy igazatok van, és megfogadom a tanácsokat. Szeretnék vagy 70 éves koromig élni, szóval kénytelen leszek. Köszönöm.
febr. 14. 21:46
 14/15 anonim ***** válasza:

Egy pohár víz amint felkelsz. Ágy mellett legyen. Egy pohár víz bárhonnan hazaérsz. Ez nálam fix. Sőt nekem fél óra a munkába beérni azalatt elfogy a fél literes kulacsom.

Otthon csapok mellett poharak. Pl mosdó után kezet mosol, plusz egy pohár víz stb.

És tesómnak pl bevált a szörp. Jó szomjas is lesz a cukortól meg így jobban csúszik.

De az is lehet hogy teázol. Vsgy tartasz hideg teát a hűtőben.

Rászokhatnál a levesekre is. Egy könnyed zöldségkrémlevessel az ebéd előtt jobban eltelsz, kevesebb ebédet eszel, megvan a zöldségadag és a folyadék is.

febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj amúgy, bele fogsz jönni. Rá fogsz szokni a több ivásra és már kívánni fogod.
febr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!