Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy fáj a fejem...

Miért van az hogy fáj a fejem ha nem iszok elég vizet?

Figyelt kérdés
Napi 1 max 2 pohár vizet szoktam inni. Nincs erre valami más mód hogy elkerüljem a fej fájást?
febr. 14. 17:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiszaradsz, ezt a szervezeted fejfajassal jelzi. Miert akarsz mas modot talalni, direkt tonkre akarod tenni a vesedet is?
febr. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Grimfox ***** válasza:
100%

Ennyi vízfogyasztás elég könnyen vesekőhöz vezet. Ami jobban fáj, mint a fej, amikor nem iszol. Emellett nagyobb az esély a vérrögökre is, ami szintén elég problémás. Ha vízből nem tudsz eleget inni, igyál olyat, ami itatja magát.

Amúgy azért fáj tőle a fejed, mert a véred sűrűbbé válik a vízhiánytól, emiatt a szöveteidből is elkezd a folyadék az erek felé áramlani(elletéte a láb felvizesedésének), és a szövetek, erek térfogata is megváltozik, amitől a koponyában változik a nyomás. A nyomás növekedése, és csökkenése is fejfájást okoz, de míg a sok folyadékot a vese egyszerűen kiszűri, addig a kevés folyadékot csak kívülről tudod pótolni.

febr. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mert mindig elfelejtek inni. És idegesít utána a vele járó fejfájás.
febr. 14. 18:03
 4/15 anonim ***** válasza:
Folytasd , trombózis agyvérzés gyomorbaj ....
febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Grimfox ***** válasza:
100%
Megszokás kérdése. Mindig tarts magadnál, kéznél, akár félliteres flakonban is valami folyadékot. Rakd oda, ahol jól látod, vagy ahol más módon biztosan észreveszed, és amikor csak észreveszed, igyál pár kortyot. Hamar megszokássá válik, ha elmarad a fejfájás emiatt.
febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Addig folytasd amíg nem kerulsz kiszaradassal korhazba. Utana majd elkezdesz ebresztoket beallitani hogy igyal. Es megszunik a fejfajas.

Nem veletlen faj a fejed. Igy figyelmeztet hogy igyál többet

febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Minden csap mellett, fotel és ágy mellett pohár. Ha elmész mellette akkor meginni. Ilyen egyszerű.

Ha az ember csak akkor iszik ha szomjas az már rég rossz de te még akkor se.

febr. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

" Én komolyan mondom nem értelek "

Ilyen fejmosást is rég kaptam, de mit ne mondjak, elgondolkodtató. De legalább érezném azt a szomjas vagyok érzést, de nem, valószínűleg ezért is felejtem el. Meg nem egyből jön ez a fej fájás hanem olyan 2 hetente ilyenkor igyekszem sokat inni, és akkor megint jó vagyok 2-3 hétre. De ha meg egyszerre sokat iszok hányingerem van tőle..sehogy sem jó. Minek kell ez egyáltalán az embernek?

febr. 14. 20:17
 9/15 A kérdező kommentje:

"Minden csap mellet, fotel és ágy..."


Az a baj, hogy az étkezésem is ilyen. Akkor eszek ha kedvem van. Ha nincs kedvem és korog a hasam megvárom hogy abba hagyja és magától elmúlik az éhség érzet is. Tudom, hogy ez nem oké így..

febr. 14. 20:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem vagy te depressziós? Van az a szint, mikor már a szükségleteivel se törődik az illető.
febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!