Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ahogy idősödöm, úgy egyre...

Ahogy idősödöm, úgy egyre több lila hajszálér jelenik meg a combomon és a lábfejemen. Mi lehet ennek az oka?

Figyelt kérdés
Még csak 24 éves vagyok.

febr. 17. 00:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Visszereknek hívjàk. Sajnos nekem màr 14 évesen is volt a làbamon.

Örökletes azt mondta nekem az orvos. De a megfelelő testmozgàs segíthet rajta. Ha fàj, mert nekem szokott nyàron, akkor kenegetni kell. Sajnos nem sokat tudsz tenni ellene. Ne dőlj be a sok kamu krémeknek meg vitaminoknak, mert nem tüntetik el csak a pènzed. Vannak rà műtétek is. Ha fàj és veszélyes, akkor tb àllja. Am ha esztétikailag zavar, akkor magán úton vannak rà kezelések csak sokba kerül.

febr. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Az enyém nem visszér, nem hasonlít. Semmi tünet nincs.

febr. 19. 21:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát a lila hajszál ér az visszér, az lehet vastagabb és vékonyabb is. Nem feltétlen okoz tüneteket.
febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A lila hajszálér nemcsak visszér lehet. Létezik egy ún seprűvéna nevű jelenség is, de az enyém hál’ Istennek arra se hasonlít.
febr. 19. 21:22
 5/16 anonim ***** válasza:
Figyelj csak a seprűvéna és a visszér az ugyan az. Mind a kettőnèl a hajszàlerek megduzzadnak és láthatóvá válnak, van, hogy ki is pukkan. Nekem olyankor egy lila folt lesz ott. Jártam vele dokinàl sokszor. De, ha neked nem ez van, akkor nem tudom mire is gondolsz. Mutasd meg hàzidokinak vagy bőrgyógyàsznak.
febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Juj, sajnálom! Remélem azóta jól vagy! Nem tudom mi lehet ez akkor.
febr. 19. 21:30
 7/16 anonim ***** válasza:

Jól vagyok. Az nem szokott fájni csak látom a foltot.

Nyàron melegbe szokott fajni, mert a meleg miatt tàgulnak az erek.

De, ha nagyon zavar vagy érdekel egy kérdést megér a dokinál.

febr. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Seprűvéna lesz az, nem azonos a visszérrel. Sok üléstől ugyanúgy lehet mint a sok állástól ha van rá hajlamod. Hideg-meleg váltott zuhanyt szoktak rá ajánlani meg a lábak magasba emelgetését. Gyertyaállás vagy a falhoz támasztod a fenekedet fekve miközben a lábaid az égnek állnak, támaszkodva a falon. Vagy párnákat raksz a lábad alá miközben mondjuk fekve olvasol. De legjobb a hideg-meleg, az tornáztatja az ereket. Beszűkül-kitágul. Van rá lézeres műtét, de pár év múlva a mellette levő erek járnak ugyanígy.
febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, meg sok c vitamin, bogyós gyümölcs, ez lemaradt.
febr. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves nyolcas,

Nekem bőrgyógyászok mondták, hogy a seprűvéna is visszér. Sajnos nekem màr a bal làbamon 14 évesen fél tenyernyi nagyságú volt. A seprűvéna és visszér csak kinézetben más, de a betegség ugyan az.

Lehet ilyenekkel próbálkozni mit, amit Te is leírtál, én kb 10 évig próbàlkoztam, semmi vàltozás. Egyedül a futás, ami segített egy picit (talán).

Én is kétségbe estem, hogy egy szoknyát nem tudok 14 évesen felvenni, sem 20 évesen, mert szégyelltem a lábam. Nindent kipróbàltam en is. Hidd el nem segít sajnos. Bárcsak segítene. Több orvos tanácsát kikertem, azt mondtàk ezzel nem tudok mit kezdeni, örökletes, sem lassítani sem megállítani és visszafordítani nem lehet. A sok állás ront amúgy rajta, de enélkül is romlik am. Egyedül a műtét, ami megoldás, de annak iszonyat költsége van.

Csak azért írom le, hogy ne ringassuk szegény kerdezőt reményekbe, hogy majd a hideg-meleg zuhany jó lesz....nem lesz.

De én is ràjöttem idővel, hogy kit érdekel, hogy néz ki nem fogok nyáron 50 fokba hosszú nadrágba járni. Am nem akadájoz semmiben, esztétikai probléma. Ha lebarnulok nyáron csak nagyon közelről làtszik. Nem érzem ettől magam csúnyábbnak meg másabbnak sem. De idő kellett mire ezt helyre tettem. Ez bem akkora gond. Màsok sokkal nagyobb betegségekkel kűzdenek. Örülni kell, hogy nekünk ennyi jutott csak!

febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!