Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy gyógyszer abbahagy...

Pajzsmirigy gyógyszer abbahagyása után?

Figyelt kérdés

Alulműködésem van (elég magas TSH értékekkel), és hónap elején úgy alakult, hogy elfogyott a gyógyszerem (Syntroxine 150) és bő két héten át nem is volt lehetőségem pótolni, csak tegnap.

Amit észrevettem, hogy 3-4 napja baromi fáradt és dekoncentrált vagyok, de olyannyira, hogy néhány percnyi fókuszálás után lankad a figyelmem.

Lehetséges, hogy mindössze két, gyógyszer nélküli hét ekkora visszaesést tud okozni, vagy másban keresendő a hiba?

köszi



febr. 22. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ket het eleg rendes kieses, siman lehetnek a gyogyszerhianytol a tuneteid.
febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nemcsak lehetséges, hanem nagyon is valószínű. Folyamatosan kell szedni, most már időbe telik, míg helyreáll a hormonszinted.
febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Simán. Nekem egyszer dózisemeléstől túlműködési tüneteim lettek, így én hülye úgy gondoltam egyszerűen nem szedem be amíg nem iratom vissza az előző adagot a dokival hogy visszaálljon, 1 hónap alatt 0,5-ről 8-ra felment. Nem szabad vele szórakozni sajnos. Egyedül nyáron javasolják hogy elég 2 naponta bevenni.
febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Könnyen lehetséges. A hipotalamusz-hipofízis-mellékvese triász egy háromlábú szék; bármelyik lábát rúgod ki, bukik az egész hormonrendszer.
febr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!