Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem bírom a műszakba...

Miért nem bírom a műszakba járást, öregszek vagy beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Már nem tudom mit csináljak. Három műszakba járok 24 éve és már egyáltalán nem bírom az éjszakai műszakot. Teljesen kikészít fizikailag,lelkileg és mentálisan. Váltanek egyből, ha lenne hová. Ötven kilométeres körzetben nincsen olyan munkahely, ahol egy vagy két műszakban meg lehet keresni annyit hogy a családot el tudjam tartani. Totál kivagyok. Először azt hittem, hogy depressziós vagyok, de nem, mert ha itthon vagyok egy hétig, akkor három - négy nap alatt teljesen rendbe jövök. Visszatér az erőm, újból elkezdek érdeklődni dolgok iránt és simán végig dolgozok a ház körül napi 17 órát és nem fáradok el. Amint vissza térek a munkába és jön az első éjszakás hét, az életem pokollá valik. Nekm bírok ébren maradni, nincs erőm semmihez és a kedvem is egyre rosszabb. Az éjszakás hét a lelki nyomorúság hete. Már kétszer beadtam a felmondást, de mindig olyan béremelést ajánlottak, hogy végül maradtam. Amikor legutóbb azt mondtam, csak akkor maradok, ha duplájára emelik az órabéremet, biztos voltam benne, hogy lelépek innen. De majdnem megkaptam a teljes emelést, amit poénból mondtam. Így lett 4600 forint az órabérem. De már nem bírom tovább, nem tudok így létezni, egyszerűen nem bírom az éjszakai munkát. Most 46 éves vagyok és Balassagyarmaton dolgozok cnc gépkezelőkent egy nagy multinal. Szedtem már vitaminokat, elkezdtem megint sportolni, diétazok, stb... egy ideig segít mindegyik, de már ezek sem hatnak. Ha elmegyek innen, nem fogom tudni eltartani a családomat. Mit tehetnék szerintetek?

febr. 22. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos hogy nem maradnék ott egy percig sem. Sőt, ismerem magam, el sem vállalnék éjszakai melót.

Külföldi munka esetleg?

Ne mondd hogy nem találsz egy műszakos csinálnivalót ebben a szegmensben...

Azonnal mondj fel.

A másik meg az, hogy 7-800 ezer körül keresel. És a többiek mit csinálnak a családban? Hogy neked kell eltartani mindenkit?

febr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem bírod,mert ez nem természetes,felborult a szervezeted bioritmusa! Egyszer dolgoztam három műszakban négy hónapig,köszönöm szépen,soha többet!

Hogy mit tehetnél,nem tudom.Esetleg próbáld megbeszélni a 2 műszakot,bár nem tudom mennyi esély van rá.

febr. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen keress mást, mert ha lerobbansz és beteg leszel, akkor sem fogod tudni eltartani a családodat. Már pedig afelé halad a dolog, ahogy írtad.

Egyébként te vagy az egyedüli kenyérkereső a családban?

Mindenképpen kellene valami hosszútávú terv, ami nem megy az egészséged rovására.

febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! Megpróbálok felhajtani egy másik, egy műszakos munkát, bár nem sok esély van rá a környéken. Azt hiszem a pénz nem minden, el kell fogadnom, hogy jelentősen csökken a fizetésem amikor váltok.
febr. 23. 17:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!