Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszer hatására sem csökken...

Gyógyszer hatására sem csökkenő vérnyomás? 18F

Figyelt kérdés
Volt rajtam 24 órás vérnyomásmérő rendre 160 fölött volt, kivéve mikor aludtam, mikor sportoltam 200 fole ment. Kaptam gyógyszert. Az első nem volt jo, mert nagyon fáradt voltam tőle. A második jónak indult. De három különböző vernyomas merovel mérve leggyakrabban 140-160 között volt mindig. Ám mikor orvoshoz mentem ő 120/70-et mert, így nem emelt adagot, hiába mutattam neki a vernyomas naplómat. Igazából jól érzem magam, eddig sem ereztem a magas vernyomas hatulutojet,de hosszútávon tudom nem jó. Felkéne keressek egy kardiológust, vagy bízzak benne? Egyébként a magas vernyomast egyértelműen örököltem apumtol és papamtol. Mindketten szív probléma miatt hunytak el sajnos.

febr. 23. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Előfordulhat, hogy már jó lenne a vérnyomásod, csak mivel tudatalatt is ezen kattogsz és stresszelsz, ezért mindig magas értéket mérsz.


Nekem is volt ilyen időszakom, mikor reggel 105-ös pulzust mértem, na akkor egész nap méregettem és magas volt, de persze ezen idegeskedtem, hogy most miért magas, nem használ a gyógyszer, stb.


A kardiológus alapjában véve nem árt, de gyanítom hogy csak stressz áll mögötte. Manapság a gyógyszerek elég hatékonyak, nyilván előfordulhat hogy valakinek 1 nem válik be, de nagyon-nagyon ritka, hogy valakinek gyógyszer ellenére is állandó magas vérnyomása van.

febr. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Súly rendben? Van vagy 50-fajta vérnyomás csökkentő,kinek mi és akkor jöhetnek a kombinációk orvosok is csak tapogatóznak a sötétben kinek mi. Helyedben az erek állapotát méretném fel,miszerint ők viselik a terhet.
febr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annak alapján, amit írtál, a második gyógyszer jó volt, csak esetleg kevés a hatása. Ilyenkor azt nem kicserélni kell, hanem vagy adagot emelni, vagy hozzátenni egy másik gyógyszert.


A kardiológusok kezelni tudják a vérnyomást, de nem igazán az ő szakterületük annak a kitalálása, hogy egy fiatalnak miért van ilyen magas vérnyomása: endokrinológus, nefrológus jobb lehet ebben a kérdésben. Ha apukád fiatalon halt meg szívbetegségben, akkor célszerű lenne megnézni a koleszterinszintedet is.

febr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyéni tapasztalat: a gyógyszer, amit kaptam kb. 3 hónapig 130 alá nem vitte le a vérnyomásom. Ekkor felírt a háziorvos még egy fajtát. (először covercard 5/5-öt szedtem, még pluszba felírt covarexet)


Ettől brutálisan szédültem, úgyhogy elhagytam. Végül random beállt a vérnyomásom az első gyógyszertől is, 115-125 közé.


Szóval lehet csak tovább kéne használni a gyógyszered.


26F

febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszert szedsz?
febr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
74%
Az a szarság az egészben, hogy a hipertónia csak tünet. Amíg az okot ki nem derítik, csak találgatni lehet, hogy neked melyik gyógyszer lesz jó. (Ha meg kiderítik, akkor nem a magas vérnyomást kellene kezelni, hanem az okát.)
febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elsodleges magasvernyomasnal nincs kimutathato kivalto ok :)
febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!