Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet ez? Veseelégtelenség?

Mitől lehet ez? Veseelégtelenség?

Figyelt kérdés
Régebben ilyen 6-7g sót ehettem, de 1 héttel ezelőtt lecsökkentettem 4-5grammra és mellette 2L vizet ittam. Az elején nem volt gond, mert sokat ittam és sokat is pisiltem. De ezek a héten hétfőn kezdődött az, hogy nagyon keveset pisilek, száraz arcbőr, és vizvisszatartás. Olvastam olyat is, hogy veseelégtelenség, de ezt nem hiszem, mert más tünetem nincs. Még annyi, hogy mikor ülésből felkelek néha szédülök. Hétfőn elmegyek az orvoshoz, de nagyon örülnék, ha valaki segítene!
febr. 23. 17:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Arra gondoltál hogy nem te szabályozod a szervezetedet ha nem ő téged, ez nem így működik bele rakok ennyi meg annyi kalóriát és vizet és várom a várt kiszámolt eredményt a szervezet nem mozdony!
febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! Eddig is 2L ittam naponta és több sót fogyasztottam, de mindehol azt olvastam, hogy a sok só nem túl jó, ezért csökkentettem, mert már olyan előfordult, hogy a sok só miatt lett vizvisszatartásom, de mondjuk akkor kevesebbet is ittam. Nem tudom, én az alacsony sóbevitelre gyanakszom, mert elv az leviszi a vérnyomást —> szédülés. Már a folyadékot lejjebb vittem.
febr. 23. 18:00
 3/13 anonim ***** válasza:
Só az egyetlen szervetlen vegyület amit a szervezet 100%-hasznosít.Attól biztos nem leszel vesebeteg,az hogy a vérnyomás mumusa tévhit nagyon sok itthoni gyógytea segíti a vízháztartást aduász a csalán.
febr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát a 6-7 gramm helyett a 4-5 gramm az nem sok különbség, szóval emiatt ez tuti nincs így. A veseelégtelenség nem alakul ki ilyen hirtelen, azaz, ha az lenne, akkor órák múlva kórházban lettél volna, szóval ez tuti nincs. Víz visszatartás az megint más, szóval jó lenne tisztázni most, hogy kevesebb, vagy víz visszatartás van, nem mindegy. Lehet ki vagy száradva, vagy sok alkoholt ittál előtte, esetleg vese gyulladása okozhat ilyet. Orvos majd csináltat veled vesefunkciót és kiderül.
febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ki lennék száradva. Mert alapból mikor van kisebb vizeletem, az is átlátszó. Nem iszom alkoholt.
febr. 23. 19:09
 6/13 A kérdező kommentje:
Vese gyulladás tüneteinek köze sincs az enyémhez.
febr. 23. 19:10
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem, de egy veseelégtelen betegnek nem átlátszó a vizelete és az is nagyon sok tünetet okozna. Persze lehet vese probléma, nincs kizárva, de az nem hiszem, hogy egyelőre komoly lenne.
febr. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Átlátszó vizelet attól van hogy,sok a víz a szervezetben. Tessék kevesebbet inni mert terheled a vesét csak feleslegesen.
febr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már kevesebbet iszok. 2l sok volt? 49kg vagyok tanuló, de napi 2 órát gyaloglom.
febr. 23. 19:40
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor lehetne sok,ha lenne vesefunkciós problémád, de ez majd kiderül orvosnál.
febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!