Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a derekam jobb oldalon?

Miért fáj a derekam jobb oldalon?

Figyelt kérdés

Kb 3 hónapja fáj, hol jobban, hol kevésbé. Főleg estefelé szokott előjönni, de most pl nappal is fáj. Nem emlékszem hogy meghúztam volna, amúgy derékfájós vagyok, de ez nem ott fáj, kicsit lentebb és kifejezetten a jobb oldalon. Már a vesémre is gondoltam, de a háziorvosom szerint az nem így fáj, plusz a vérképem, vizeletem rendben.

Az a furcsa, hogy fekvés közben rosszabb vagy ha hajolok, séta közben alig érzem.


Mitől lehet ez? Milyen irányba tudnék továbbmenni vele? Masszázs segíthet?



febr. 24. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kerdező!


Ha úgy tapasztalod, hogy mozgassal függ össze, akkor igen kicsi a valószínűsége, hogy zsigeri szervi bajod legyen.

Inkàbb mozgas szervi, gerinc, csípő, vmi porckopás. Ebbe az irányba menj tovàbb.

febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld rávenni a háziorvosodat, hogy derítse ki, vagy legalább küldjön el oda, ahol ki tudják deríteni.
febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megpróbálom majd a háziorvost újra, hátha komolyabban vesz.

Egyébként igazából nem is derékfájásnak nevezném, mert tényleg lentebb fáj, inkább a csípőcsont körül. Ott fájhat valami?

febr. 24. 14:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Izületi kopás/gyulladás, nyáktömlőgyulladás, gerincprobléma. Ez mind lehet, de akár más is okozhatja.

Ne te mondd az orvosnak, hogy mire gyanakszol, mert akkor annak utánanéz, és elintézi (mint a vese-gyanúdnál) hogy annak semmi baja. Tovább meg nem keres. Mondd, hogy el nem tudod képzelni, mitől fáj...:)

febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami mozgás szervi probléma lesz. Az orvosodnak nondd meg adjon beutalót reumatológiára.

Ha nem ad, akkor vágd pofán es keress másik hàziorvost.

Am komolyan a tököm ki van ezzel a rendszerrel...hetekig fetrengtem gyomor görcsel meg hànyingerrel és azt mondták szedjek B6-ot...anyátokat. közben kiderült, hogy gluténerzékeny vagyok...

Pofájuk szakadna le!

febr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!