Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fájhat nagyon a jobb...

Miért fájhat nagyon a jobb oldalon a derekam és a hasam?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kaptam ilyen "Roller Ball" csuklóerősítőt. Sokat használtam, majd másnap reggel 6-kor arra ébredek, hogy elviselhetetlenül fáj a derekam. A bal oldalamra feküdve kicsit enyhébb volt a fájdalom, kb. 20-30 perc alatt meg is szünt.

2 órával később szintén arra ébredek, hogy nagyon fáj a derekam, anyám bekente Fastum géllel, úgy viszonylag hamar elmúlt a fájdalom, így izomlázra gyanakodtunk.

Ma 11:30 körül szintén nagyon erősen elkezd fájni a derekam...szintén bekentük Fastum géllel, de pár percel később a fájdalom átment a hasamra is, azt is bekentem. A fájdalom nem enyhült fél óra elteltével sem, így vettem be Nidol tablettát. Nem hatott, akkora fájdalmam volt, hogy kapkodtam a levegőt, össze vissza mozogtam, így a végtagjaim elég rendesen le is zsibbadtak. Próbáltam hasonfekve, oldalra, felálni, mozogni, minden féle képpen fájt. Csak azt sikerült kitapasztalnom, ha felhúztam a lábam, akkor még erősebb lett a fájdalom. :/

13:15-kor háton feküdt pozícióban a fájdalom enyhülni kezdett, 13:30-ra el is múlt.

(Tegnap egy csomó dolgot cipeltem, de nem hiszem, hogy ez a baj, hisz máskor is végeztem már nehezebb dolgok cipelését is).

Eddig soha nem fordult elő velem, hogy a derekam/hasam ennyire fájjon.

Okozhat az izomláz ekkora fájdalmat? (Rosszabb, mint amikor 45°-os szögben eltörtem a lábujjam)

MI okozhatja még a fájdalmat?


Megjegyzés:

2-3 hete náthás vagyok, az se igazán múlik el és kb. 7-3 napja elég sokat vérzett is az orrom.

Okozhatja esetleg a fájdalmat valamilyen gyulladás?


Most tisztára be vagyok parázva, mert már egy nagyon minimálisan megint érzem, hogy fáj, de még bőven tűrhető.


17/F


2013. júl. 2. 14:20
 1/1 A kérdező kommentje:

Utána néztem a neten, a derákfájdalomra is sok ok vezethető és a hasfájdalomra is, de csak egy ok van írva, mind a 2 fájdalomhoz.

A vesekő vagy ami a veséhez köthető...

Mennyire valószínű az, hogy vesekő miatt fáj a hasam és a jobb oldalon a derekam?

2013. júl. 2. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!