Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a fontosabb szervünk...

Melyik a fontosabb szervünk az agy vagy a Szív? Olvastam a neten, hogy a Szív tudja az agyat is befolyásolni.

Figyelt kérdés
Sziasztok , az agyunk vagy a Szívünk a fontosabb szerv? Állitólag most kezdik a tudósok felismerni a Szív "titkait", azt olvastam, hogy az agyat is képes egy szintig vezérelni. Szóval a kérdés adott. Előre is mindenkinek köszönöm aki érdemben válaszol.
febr. 27. 11:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Mindkettő nélkül meghalsz
febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nincs, hogy melyik fontosabb, egyik nélkül sem maradsz életben.

Elvileg az agy irányítja az egész szervezetet az idegrendszeren keresztül, a szív meg a vérkeringést müködteti, ami nélkül egyetlen szerv sem képes müködni.

Szóval olyan nincs, hogy fontosabb vagy kevésbé fontos.

febr. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Mindkettő létfontosságú szerv, viszont ha beáll az agyhalál, a szív még életben tudja tartani a testet. De ha a szív áll meg, nincs, ami életben tartsa, hiszen leáll a keringés, ami nélkül egyetlenegy szerv sem működik.
febr. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3As ott a pont pont akartam irni , úgy tudom a sziv az agynélkül is doboghat.


2es itt irnak erről, hogy a sziv részben az agyat is befolyásolja, [link]

febr. 27. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyik nélkül sem lehet élni. Az agyban vannak a szervezet szabályozó és irányító központjai. Az agytörzsben pl a légzés központja de a szív se tudna működni az agy nélkül.


Rengeteg a kapcsolat közöttük. Pl egy balesetnél ha azt látod az egyik sérültnél, hogy alacsony a pulzusa, magas a vérnyomása és szabálytalan a légzése akkor elég nagy valószínűséggel koponyaűri nyomàsfokozódás áll a háttérben mivel ha trauma következtében megnő a nyomás az agyban akkor az ott található baroreceptorok ezt érzékelik és ettől a szívfrekvencia csökkenni fog. De ugyebár közben az agyban futnak szimpatikus idegek amik ha összenyomódnak azok a vérnyomást fogják növelni. Ezen kívül nyomódik az agytörzs is és ezért lesz szabálytalan a légzés.


Ezt most csak azért írtam le, hogy szemléltessem mennyire jelentős az agy és a szív közötti kapcsolat.

febr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm,
febr. 27. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként doboghat agy nélkül is másodpercekig kb, illetve olyan szokott mêg lenni, hogy ha valakinél beáll az agyhalál akkor szívmotorral dobogtatják mesterségesen a szívet. Ennek azért van jelentősége, hogy ha az illető donor akkor meg lehessen menteni a szerveit és ezzel egy másik embernek esélyt adhassanak.
febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Elolvastátok a cikket szerintem érdekes-
febr. 27. 12:43
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
A szívfrekvencia-variabilitás nem új keletű dolog, de én úgy tudom, hogy azt a vegetatív idegrendszer irányítja, így ez alapján szerintem a szív nem irányítja az agyat semmilyen formában.
febr. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Az agy a legfontosabb,a szívet is az írányitja .1 leállt szívet még újra lehet índitani percek múlva is ,de az agyat maradandó károsodás nélkül kevésbé. Lásd agytörzsi sztrókon átesett betegek.
febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!