Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Étkezés (vérvétel előtt)...

Étkezés (vérvétel előtt) mennyire befolyásolja a koleszterinszintet?

Figyelt kérdés
Vérvétel előtt pont szülinapozás volt, és nem volt bölcs dolog, de elég sok zsíros dolgot ettem. Pl baconös pizza sok sajttal, kolbász, stb. Vérvétel előtt kb 10-11 órával nyeltem le az utolsó falatot, utána persze nem ettem semmit. De kérdéses számomra, hogy egy zsíros zabálás mennyire tudja megdobni a másnapi vérvétel koleszterinszint értékét? Próbálom keresni az okokat, mert az életmódom nem indokolná. Sportolok, szinte kizárólag halat és csirkét eszem, olívaolajjal főzök, sok zöldség, nem vagyok túlsúlyos, és a tavalyi koleszterin értékem rendben volt. Családi halmozódás van, de az akkor már kijött volna korábban, nem 30 évesen.. vagy de?
jan. 8. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Simán megdobhatja az előző esti kaja. Ha nagyon zavar, a biztonság kedvéért pár hónap múlva csináltathatsz új vérképet, de én a helyedben nem aggódnám túl a dolgot.
jan. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Ezt találtam:

"A koleszterinvizsgálatnak az utolsó étkezést követő 10-12 óra elteltével kell megtörténnie. A vacsorának könnyen emészthetőnek és „szerénynek” kell lennie, tehát egy jó kis csülkös vacsora, egy tábla csokival megkoronázva reggelre még mindenképp magas triglicerid szintet fog eredményezni. Vacsorára egy könnyű saláta, némi felvágott, kisebb mennyiségű kenyérrel vagy egy kiflivel, zsemlével."


Szóval igen, simán lehet ettől.

jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A trigliceridem jó, az LDL lett szar, konkrétan kb a duplája. Minden más értékem tökéletes.
jan. 8. 20:19
 4/4 A kérdező kommentje:

"pár hónap múlva csináltathatsz"

Addig szerintem megöl az aggodalom :D

jan. 8. 20:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!