Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomlazito gyógyszer, krém?

Izomlazito gyógyszer, krém?

Figyelt kérdés
Nekem már hónapok óta kb 5 hónapja minden nap bevan feszülve nyakam, csuklyás izom vállam, nagyon durván... Kihat már a mindennapjaimra... Nagyon rossz, valami jó gyógyszer vagy krém ami tényleg használ abba hogy lazuljon ne legyen befeszülve és úgy hasson hogy egy idő után már el is mulassza teljesen, ha valaki ad ebbe valami tippet azt nagyon meg köszönném..

márc. 1. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
RICHTOFIT SPORT kém.
márc. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. Magnéziumot szedni kellene. Ideális esetben magnézium glicinát. Ha nincs akkor magne b6. Ez segíteni fog az izmaidnak megnyugodni egy kicsit.


2. Inni kell 2 litert. Tudom tudom, menni fog erre a leszavazás, de ha nem eléggé hidratáltak az izmaid, akkor az idegek nem tudják rendesen vinni a jelet az agyból, hogy "ENGEDD MÁR EL MAGAD BMEG" az izom felé. Az ideg tulképp elektromos sokkot hoz az agyból és ha nincs víz, akkor nincs mi vigye a jelet.


3. Krém simán nem fogja megoldani a dolgot, csak segíteni tud. Bármilyen melegítő krém jó, pl az is, amit az első mondott. Én tigris balzsamot szeretem, de nem kötelező azt.


4. El kellene menni masszázsra. Ha nem szereted vagy nincs pénzed rá, vagy nincs időd rá, akkor otthon csináld-magad mozgalomba beszállhatsz ha van egy tenisz labdád (vagy veszel egyet). Feküdj le szőnyegre a hátadra (parkettán, csempén elcsúszik a labda) és enyhén emeld meg a felsőtestedet amíg be nem tudod helyezni a labdát a tested és a padló közé. Vigyázz, hogy ne tedd csontra, tehát a lapockádat és a gerincedet kerüld. Szépen lassan engedd rá a tested, fújd ki a levegőt stb. Ha már sikeresen ellazultál akkor mozgasd egy kicsit a karod, ha találsz valami pontot ahol egy kicsit érzékeny akkor körözz ott a karoddal. Majd 1-2 perc után helyezd át a labdát. Kb 30 perc alatt végig tudsz menni a válladon és lapockád mellett így, és sokat tud segíteni. Lehet, hogy másnap izomlázas leszel. Én közben sorozatot szoktam nézni vagy youtubeon valami videót. Amúgy is az egész hátadon végig mehetsz ha akarsz. Mindig időzz el ott, ahol a legjobban fáj.


Jobbulást!

márc. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És tabletta? Láttam vannak olyanok is, patikus is tanácsolta. Vagy az árt?
márc. 2. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!