Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhat műtét után tartós...

Mi okozhat műtét után tartós hányingert? Létezik, hogy az altatás hatása ennyire elhúzódik? Vagy más állhat a háttérben? Mit lehetne tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak 02.26-án volt tüdőműtéte, sajnos többször hányt, miután felébredt az altatásból, még másnap délelőtt is.

Utána többször már nem hányt, de semmi étvágya nem volt, enni se nagyon bírt. 03.05-én engedték haza, akkor azt mondták, hogy ez el fog múlni, de azóta is tart... Nincs étvágya, nem kíván semmit, sokszor már az étel gondolatától is hányingere van (ma leerőltetett némi ételt, azóta kétszer megint hányt 😞).

Más panasza nincs (láz, gyomor-/hasi fájdalom, puffadás) de már teljesen le van gyengülve, egyedül a banán és a tea marad meg benne, de csak kis mennyiségben.

Mi okozhatja ezt? Valaki nem tud esetleg valami gyógyszert vagy tippet, amitől elmúlik?



márc. 11. 21:48
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja, a háziorvost hívta, de akkor lerázta, hogy majd visszahívja, ami azóta sem történt meg (de valószínűleg úgyis csak annyit mondana, hogy a sebészetet kérdezze...) Persze a mellkassebész elérhetetlen, mert sosincs az osztályon, a munkaidejében szinte mindig műt.

14-én lesz a varratszedés, akkor lesz lehetőség beszélni vele leghamarabb, azért is várnék tippeket, amiket addig is kipróbálhatnánk.

márc. 11. 21:52
 2/6 anonim ***** válasza:

biztos nem az altatas miatt hany


kellene verkep, ionok? majenzimek


egyeb betegseg? miert kellett a mutet?

ha kemot kap amiatt lehet hanyingere, vagy egyeb gyogyszerek, mas betegsegek?


gasztroshoz jelentkezzetek be


es ha kell maganba de dietetikust keress...mert ne hagyd legyengulni


itass vele valami ors cuccot, es legalabb vmi klasszikushuslevest fozz vagy fozess valakivel. hatha az benne marad

márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem minden műtét után ez van két hétig. Viszont elvileg lehetetlen, hogy ennyi ideig hányingert okozzon az altatás, úgyhogy minden alkalommal gondom van ebből. Gyógymód nem nagyon van, gyömbérből főzz teát, hátha beválik és van hanyascsillapito gyógyszer is (pl. Cerucal).
márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A patikában Apetister Seniort ajánlottak ma, azt vettem, eddig nem sok sikerrel jártunk :(

Tény, hogy azt hittem, hogy inkább csak pszichés oka van a hányingernek, vagy csak összeszűkült a gyomra, és ha erölteti az evést, akkor majd rendbejön lassan, nem gondolta ő sem, hogy ténylegesen ki is hányja megint...

Egyébként daganat miatt műtötték, kemót egyelőre nem kap (szövettantól függ, hogy kell-e majd később).

Más gyógyszert már nem szed, csak valami gyomorsav-csökkentőt, amit a kórházban írtak fel. Olyan alacsony volt a vérnyomása a kórházban, hogy abbahagyatták vele a vérnyomáscsökkentőt (emiatt hívta volna amúgy a házidokit), valamint műtét előtt pár nappal hagyta el a pajzsmirígyre szedett gyógyszert is, mert a túlműködés átfordult alulműködésbe.

márc. 11. 22:31
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as! A Cerucal igaz hogy hányás csillapító. De ha a Cerucalt tablettában kapod akkor semmit sem ér ha hányingered van. Ugyanis a hányiger esetén nekem odáig fajult hogy a Cerucal tablettát is kihánytam. Mert annyira hányingerem volt. A megoldás hogy ki kell hívni az orvosi ügyeletet! És az ügyeletes orvost meg kell kérni adjon be injekcióban a Cerucalt. Ugyanis a tartós hányinger, vagy a tartós hányás kiszáradáshoz vezet. Ami pedig újabb kórházi kezeléshez vezet. Szóval ha nem múlik a hányinger, akkor mindenképp orvoshoz kell fordulni! Ha másképp nem megy akkor az orvosi ügyeletet kell fel hívni.
márc. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül aznap éjjel, mikor a kérdést kiírtam, ki kellett hívnunk az ügyeletet, mert még éjfélkor is hányt :(

Egy éjszakára benn tartották, de az okát nem tudták megmondani, hogy miért nem múlik a hányinger...

Mostanra talán egy kicsit enyhült, már gyerekadagok lemennek néha, ez is haladás...

márc. 17. 11:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!