Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tudtook olyan jófej orvost...

Tudtook olyan jófej orvost tapasztalatból, akihez el lehet menni, és megadja a tesi felmentést úgy, hogy nincs semmi bajom? Csak nagyon gáz a tesitanárnő

Figyelt kérdés
márc. 17. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha az osztálytársaiddal összefognátok és jeleznétek a gáz tanárnőt az igazgatónak?
márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen tekintetben gáz a tanárnő? Mi a problémád vele?

Hány éves vagy?

márc. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%

A szakorvos csak javaslatot ad, ami alapján az iskolaorvos fog neked felmentést adni (kivéve, ha nincs iskolaorvos, mert akkor valószínűleg a javaslatot is elfogadja a tesitanár). Vagyis első cél az iskolaorvos, bár nem hiszem, hogy fel fog menteni. A szakorvos nem írhat olyan orvosi papírt, amin kitalált bajod van, mert utána bekerül a kórtörténetedbe és onnantól kezdve befolyásolhat más kezeléseket. Hidd el, szívbetegen születtem, eleget voltam orvosnál.

Egyébként valamiért rengeteg középsulis tesitanár szadista, sokan a könnyítést sem fogadják el, mert vagy rendesen csináld vagy sehogy, de akkor megbuksz (kivéve, ha teljes felmentett vagy, mert akkor nem írhat be jegyet, pedig biztos lennének, akik megcsinálnák)... Igen, az én középsulis tanárom is gáz volt, az asztmás gyereket akarta futtatni, hogy lemozogja a rohamot, meg a térdproblémás diákot guggoltatta és mindig azt mondta, hogy nem az ő feladata figyelni a gyerekre, hanem majd ő figyel magára, pont ugyanúgy beírta az egyest az asztmás gyereknek, ha nem tudta teljesíteni a feladatot, mint a többieknek, pedig valószínűleg nem is végeztethette volna el a betegség miatt. Arról meg ne is beszéljünk, hogy a tesiórái nem az egészséges mozgásról szóltak, hanem arról, hogy óra végére a gyerek bele is lógjon, mert akkor biztos jól megmozgattuk magunkat... Nekem is csak könnyített testnevelésről volt papírom, az iskolaorvos volt olyan jófej, hogy kérés nélkül felajánlotta, hogy vagy felment vagy mehetek gyógytesire, mert ő nem merte megkockáztatni, hogy tesiznem kelljen ott a suliban. Informatika szakra jártam, így végül a gyógytesit választottam, hogy azért mégse egész nap üljek, de nem bántam meg, mert ott egy nagyon képzett, jófej szaktanárom volt.


Szóval a lényeg, hogy első cél a suliorvos. Ha nem ment fel kérdezd meg, hogy van-e alternatíva, mondjuk gyógytesi, ott a gyógytestnevelő tanárok általában normálisabbak (nehogy azt hidd, hogy ott nem kell mozogni, csak az egészséges mozgás és az egyéni fejlődés a lényeg, nem az hogy szabványosított teljesítménytáblázat alapján osztályozzanak). Ha ez nem jön be, akkor lehet gondolkozni azon, hogy szakorvost keresel. De meg kell jegyeznem az sem egészséges, ha nem mozogsz.

márc. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%

Ne is keress ilyen orvost, mert nem fogsz találni.

Ha a tanárnő gáz, akkor ez azt jelenti, hogy nem veled van baj. Ezek szerint te képes vagy tornázni és nincs semmi akadálya, hogy részt vegyél az óráján.

Azért kiváncsi lennék, hogy mi a baj a tanárnővel szerinted.

A tanárnőt nem kell szeretni, de a feladatokat végre kell hajtani, hidd el ez a Te érdeked elsősorban.

márc. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!