Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tulajdonképpen mi az az...

Tulajdonképpen mi az az "autoimmun betegség"? Milyen következményei lehetnek, mennyire súlyos? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Néhány hete az üzemorvos megállapította, hogy valószínűleg autoimmun beteg vagyok.

A kezeim, a bőröm, a nyirokcsomóim alapján.


Utána néztem a tüneteknek, és valószínűleg igaza van. De mit is jelent ez? Veszélyes, halálos, milyen következményei lehetnek?


Rögtön az AIDS jutott az eszembe erről a névről, nagyon megijedtem!


márc. 12. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az AIDS nem autoimmun betegség, hanem immunhiányos.

Autoimmun betegségből van ezerféle, az I-es típusú cukorbetegség, a cöliákia, de a sclerosis multiplex is az. Szóval nem mindegy, hogy neked melyik van.

márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez teljesen változó. A foltos hajhullás is az, a pikkelysömör is az, a lupusz is az a sclerosis multiplex is az. Elég ritka, hogy halálos legyen, bár van amelyik tönkretesz bizonyos szerveket, amitől esetleg nem tudsz mozogni, beszélni, enni, üríteni. Az is lehet, hogy egy súlyosabbnak mondott betegségről kapsz egy papírt, de egész életedben nem nagyon fog komoly tünetet okozni. Szóval jellemzően inkább kellemetlen, de nem halálos.
márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kíváncsi lennék az üzemorvos mi alapján tud ilyet megállapítani, max következtethet, de akkor meg ki kell vizsgálni. Változó melyik betegség mit okoz hosszú távon kezeletlenül, de pl. egy Hashimoto könnyen kezelhető. Lupus már problémásabb, de ezért kell orvosi vizit.
márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Túl gyenge immunválasz:


külső hatás > fertőzés

belső hatás > daganatos betegség


Túl erős immunválasz:


külső hatás > allergia

belső hatás > autoimmun betegség

márc. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!