Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, ha éhgyomorra...

Mi az oka annak, ha éhgyomorra futok, utána magasabb a vércukrom?

Figyelt kérdés
márc. 19. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem is :-) Mondjuk én biciklivel teszteltem.


Úgy lehetséges, hogy a szervezeted képes tárolni kb. 500 g szénhidrátot, pont azért, hogy a vércukorszintet stabilan tarthassa, akkor is, ha épp nem eszel. Ebből kb. 100 g van a májban, azt felhasználva tudja a szervezet emelni a vércukorszintet. A többi az izmokban van, ezt közvetlenül fel tudják használni az izmok, elvileg a véráramba ebből már nem kerül. (De úgy rémlik, hogy lesz ott valami melléktermék, ami utána a véráramon keresztül a májba jut és a máj cukrot csinál belőle, szóval egy kicsit talán mégis.)


Ezért a reggeli éhgyomri vércukorszintet felkelés után kell mérni, nem órákkal később, mert az már más lehet, fel és le is mehet.

márc. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A stresszormonok előszedik a cukrot akárhonnan is, mert tudja a szervezeted, hogy kell az energia.
márc. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De ez nem gàz?
márc. 19. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha cukorbeteg vagy, akkor gáz. Mármint foglalkozni kell vele, inzulint adni stb.


Ha egészséges vagy, akkor amíg egészséges határok között, mondjuk mindenképp 7 alatt marad a cukrod, ez egy normális élettani folyamat. Régen semmi sem garantálta, hogy be van készítve a reggeli, és amíg a mamutot kergetted, nem eshetett le a cukrod.

márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!