Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet túl sok vas az...

Mitől lehet túl sok vas az ember szervezetében?

Figyelt kérdés

Pontosabban túl lehet-e adagolni a vasat, ha minden nap friss céklalevet iszik az ember?

Gond-e, ha túl sok a vas a szervezetben?


2010. okt. 26. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
Egy idő után vonzani fogod a mágneseket.
2010. okt. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen alternatív dolgoktól mint a céklalé is nem fog a vasad túltengeni. Nagyon jó mag az amarant pufassztott dolog, kefírbe, joghurtba én nagyon szeretem. Nekem egyszer a háziorvosom vénás vasat adott, gondold el 70-re vitte fel a vasamat. A laborban megkérdezték, élek még? Úgy nyomta a fejemet azt hittem szétvágja. Na az már durva volt. Hiszen 10- és 27 között oké a vas a szervezetben.
2010. okt. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Hogy érted, hogy "Úgy nyomta a fejemet azt hittem szétvágja"?

Fáj a fejed?

2010. okt. 26. 09:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen nagyon fájt a fejem, olyan semmilyen máshoz nem hasonlítható fejfájásom volt. Gondold el, azért 70-es vas,egy 58 kg-os nőnek? De azután szép lassan ürült a szervezetemből, de egy hónapig k...va sza...ul voltam.
2010. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha természetes formában (zöldségek, húsok) viszed be a szervezetbe és egyébként viszonylag normálisan működnek a szerveid, akkor nem lehet túladagolni.
2010. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha normálisan müködik a vaskiválasztásod akkor nem - kiürül a fölösleges.

Nekem szerzett hemokromatozisom van, nem ürül ki a vas a szervezetemből, ez a betegség lehet genetikus is (akkor persze nem szerzett, hanem örökölt).

Érdekes hogy az elözö mondja, hogy fáj töle a feje .. én soha nem kapcsoltam össze a fejfájást a hemokromo-val. Rá fogok kérdezni a dokitól.

Mellesleg nagyon "jó" az egyetlen létező gyógymód ... a folyamatos csapolás.

2010. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia!

És te miból jöttél rá, hogy ilyen bajod van?

2010. okt. 26. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Kórházban voltam mütét miatt, teljesen kivéreztem egy rossz véralvadásgátló miatt (emiatt lett a hemokromatozis).

Aztán utánna a rendszeres kontrolon a vérvétel kimutatta.

2010. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom. Nem tudtam, hogy ettől is megbetegedhet az ember. Nekem csak kicsit több a megengedettnél és én is műtét után vagyok, de nem tudok róla hogy sok vért vesztettem volna. Tök fura mert a vörösvérsejtből is több van.
2010. okt. 26. 13:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Szarvaspörkölt ?
2010. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!