Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Középiskolában milyen nagyobb...

Középiskolában milyen nagyobb stresszhatások értek?

Figyelt kérdés
Azt szeretném kérni, hogy irjátok le, ti mitől stresszeltetek a középiskolában. Lehetőleg olyat mondjatok, ami összefüggésbe hozható testi tünetekkel, betegségekkel. Tehát stressz hatás és pszihoszomatikus tünetek érdekelnének :) Kizárólag a középiskolából.
2010. okt. 26. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:

szereplés, felelés-izzadás, remegés, hányinger, gyomorpanaszok, vérnyomás problémák, pirulás, gombócérzés

bukás=gyomorpanaszok, fogyás, fejfájás, leépülés, öngyilkossági kisérlet kb ennyi

2010. okt. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát nekem tavaly volt ilyen...bejött egy uj tantárgy ami hála istennek csak egy éves volt....annyire féltem mindig a tanártól és az óráktól hogy egyfolytába fájt,görcsölt, ment a hasam és rosszul voltam....amióta nincs az az óra és az a tanár,már nincs panaszom=)őszintén szólva fogalmam sincs hogy birtam ki azt az egy évet....:S:D
2010. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Cseszegetés, kiközösítés - alacsony önbizalom, depresszió, ami magával hozta azt, hogy nem tudtam kellő képpen teljesíteni, és ez még jobban kihatott az önértékelésemre.
2010. nov. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

nagy alkoholfogyasztás, szerencsejáték, balhék (sulin kivűl)

majd suliban egy bizonyos "réteg" kiközösített ,semmi testi-lelki bajom nem lett belőle.

elgörbült a hátam az iskolapadba ülés alatt, nem tudom kialudni magam, nins időm semmire kb ennyi.

2010. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Német kisérettségi elött hányinger és hányás az utcán ahol senki nem segitett,hátamon a sulitáskával... Vérnyomásesés,meg ilyenek.Izgulás,remegés mindennapos volt.

Egyszer hőemelkedéssel mentem be gyakszira mert a tanár nem engedte a hiányzást,haverom hazakisért,másnapra 42fokos lázam lett..Ja és 2 hét hiányzás.Tanár meg sajnálkozott,hogy nem tudta h ilyen szarul vagyok,végig dolgoztatta velem a 4 órát.(Fémipari gyakorlat lányként kalapácsot csináltunk..) Ez a tanár volt a fő stressz forrás.

2010. nov. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudni kell rólam én maximalista vagyok tehát mindig mindent szerettem volna jól csinálni talán 3-ikos lehettem amikor annyira összejött minden, h egyszer csak pöttyök jelentek meg rajtam mindenhol az orvos nem tudta azonosítani a kórházban sem végül azt mondták valószínű a stressztől van ez 2 hétig pihentem otthon és tök jól lettem!
2010. nov. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint 5:36. Én is maximalista vagyok, utólag ennek tudom be, hogy a gimnázium négy éve alatt folyamatosan bőrgyógyászhoz jártam beazonosíthatatlan kiütésekkel. 4 évig kezeltek, mindenféle kencékkel, gyógyszerekkel, aztán érettségi után elmúlt :). Viszont azóta is, ha extrém stressz ér, ellepnek a kiütések.

A terheltebb napokon (sok felelés, dolgozatok, stb.) a hányinger, hasmenés is megszokott volt :)

2010. nov. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem suli mellett dolgoznom kellett, hogy meg tudjunk élni. :(

Nekem a fő stresszforrás nem maga a suli volt, hanem hogy megteremtsem az egyensúlyt a suli és a munka között. (magyarul: hogy csináljam úgy hogy pénzem is legyen és ne is hiányozzak a megengedettnél többet)


Magát a tanulást ellazultam. A kettesre hajtottam (már akkor tudtam h xy költő élte nem lesz a "karrieremre" hatással) és mégis 3-asok és 4-esek álltak a végén a bizonyítványomban. :P A sok magolósnak szintén, szóval kár stresszelni ezen.


A másik stresszforrás a kiközösítés lehet. Hát, én tettem magasról mindenki fejére, tudtam, hogy semmi hatással nem lesz a jövőmre, hogy ez a 40 ember szeret vagy utál. Ebből sem kell nagy ügyet csinálni. Munkahelyre sem azért jár az ember, hogy szeressék, hanem hogy ledolgozza a 8 órát és megkapja a pénzét.

Persze ha mindent magadra veszel, behúzódsz a sarokba és hagyod hogy beléd rúgjanak, biztosan mindennapos hányingerrel és gyomorfájással fogsz küzdeni.

Legyél mindenkivel rendes, és védd meg az érdekeidet. A többiek is ugyanolyan emberek, mint te, ha b*szogatnak az azért van mert látják, hogy gyenge vagy.


Tehát minden tünet elkerülhető, ha:

- tanuláson nem stresszelsz. Minek? Lesz durvább kihívás is az életben. (ha nem vagy hülyébb az átlagnál, úgyis átmész)

- Nem lelkizel sokat az emberi kapcsolatokon.

- és tiszteletet mutatsz a tanárok iránt (fontos, mert bármi zűrbe kerülsz kell, hogy melléd álljanak)


Nagyjából ennyi!

2010. nov. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!