Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet menni szaunába úgy, ha...

Lehet menni szaunába úgy, ha előző nap kicsit megvágtam az ujjamat?

Figyelt kérdés
Étteremben dolgozom, mosogatóként. Néha meg szoktam vágni magamat, ez szinte velejáró. Ha megvágtam az ujjamat, és másnapra wellness szaunázást terveztem, attól még mehetek? Olvastam cikkeket arról, hogy szaunába nem ajánlott horzsolással, vágott vagy szúrt, és általában véve nyílt sebbel menni. De az nem világos, hogy például ujjat ért kisebb vágásokra is vonatkozik?

márc. 28. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Csípni fogja a sós izzadság.
márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Á.Zoli ***** válasza:
100%
Egy elvágástól semmi bajod nem lesz...
márc. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2: Csak azért ilyenekre is gondolok, hogy semmit nem szeretnék beszennyezni, például a medencék vizét.

Mindegy, végül nem mentem, majd legközelebb.

márc. 29. 09:30
 4/8 Á.Zoli ***** válasza:

Figyelmes vagy!


Nem hinném, hogy mérhető változást okozott volna, főleg, ha le lett volna ragasztva, de becsülendő módon döntöttél.


Én biztos megtettem volna mindent a higiéniáért és elmentem volna :-)

márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4: A ragasztás leválhat a szaunában, illetve leázhat a medencében. Amúgy máskor mentem már vágott ujjal, de akkor nem mindjárt másnap, hanem inkább vártam még egy napot, hogy hegesedjen. Most viszont más programom van, így majd két hét múlva megyek.
márc. 30. 08:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mehetsz. Vízálló sebtapasszal leragasztod és semmi baj nem lesz.
márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk milyen mélységű lehet a vágás, de egy "hétköznapi" késnyomnak egy nap alatt össze kell annyira forrni, hogy ne okozzon gondot.

Ha nem, akkor azt jelenti valami egyéb probléma is lehet a szervezetben.

(véralvadás, cukorszint.....bármi)

márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7: Azért, ha mondjuk délután 3-kor vágom meg, és másnap 10-re akarok menni a szaunába, az még nincs meg egy nap. És amúgy, még ha apró vágás is, másnap még kivérezhet valamennyire, ahogy gyógyul. Harmadnap már tényleg kisebb az esély.
márc. 30. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!